“Terwijl de Nederlander het hoofd grijpt en God smeekt om de crisis te stoppen, smeek ik Hem de recessie te laten voortwoekeren.”
Bron: NieuwWij, 26 december 2011
Voor dag en dauw belde een goede vriend aan. Hij had een hengel bij zich. Ik monteerde een werpmolen op de mijne en maakte de felgekleurde dobber vast. Het dunne nylon was doorzichtig en onzichtbaar voor de vissen, en eigenlijk ook voor mij.
Ik zei: ‘Zeg, ik heb geen visakte.’
‘Dondert niet’, zei hij. ‘We vangen waarschijnlijk toch niets.’
We togen naar de Oude Maas en wierpen onze hengels uit, telkens weer. Maar al die worpen door de ijle ochtendlucht, het interesseerde de baarzen en snoeken niets. Mijn vriend zei: ‘Ze zitten daar in de diepte; we krijgen ze wel.’
Maar we kregen ze niet. Als ze in de diepte zaten, zaten ze daar nog. De eerste weken aan de oevers van de Oude Maas haalden we bakzeil, en toch had ik ’t niet willen missen. Hengelen voor voedsel werkt louterend. We schenken koffie uit de thermoskan, eten een broodje, en turen over het rimpelende wateroppervlak.
Ik verlangde niet naar een Titaans gevecht met een kolossale vis ter bewijs van mijn mannelijkheid. Wel vond ik het prettig zo nu en dan medewerking te krijgen van een baars die goed past in mijn braadpan. En waarlijk, eergisteren hapte eindelijk een baars. Even later hapte ik hem.
Ja mensen, de tijden van de Egyptische vleespotten zijn voorbij. Dus ik ben gestopt met de kabeljauw en poon van de visboer. Tegenwoordig haal ik mijn vis rechtstreeks uit de rivier.
Ook de slager heb ik vaarwel gezegd. In een naburig park neem ik op goed geluk een sappig haasje te grazen met een uitgespannen net. En wist u hoe kostelijk wilde eend smaakt? Eerst goed uitspoelen hoor, dan marineren in een saus van laurier, gember, chilipepers en rode wijn, vervolgens zachtjes gaar laten sudderen in een pannetje boter. Eerlijker en biologischer kun je het niet krijgen.
Restaurants boycot ik, voortaan bereid ik m’n eigen potje. En het moet gezegd, mijn reeds gewaardeerde kookkunsten zijn thans op een niveau beland die Jamie doen stuiteren van jaloezie.
Crisis is het beste wat de mensheid kon overkomen. Sinds de onheilstijding op m’n deur klopte veranderden m’n grijze haren in ravenzwarte krullen. Ik voel dat ik leef. Ik voel mij Tarzan.
Douchen doe ik niet meer elke dag, hoogstens tweemaal per week. Behalve de milieuvoordelen, ruik ik mezelf weer. Dat is een groot goed: je komt in het reine met jezelf.
Van m’n Nissan kan ik weliswaar nog geen afstand doen; wel ben ik overgestapt op dikke, rustieke kaarsen. In de slaapkamer gloort een Jemenitische olielamp. Nooit eerder wasemde m’n huis zoveel warmte en spiritualiteit uit.
Zelfs boodschappen zijn een mystiek avontuur geworden. Met enige durf en creativiteit zul je ontdekken dat Jumbo zich uitstekend leent voor proletarisch winkelen – zonder de wet te overtreden. Hoe precies, kan ik u niet verklappen, want Jumbo leest mee.
Het dure fitness-abonnement heb ik opgezegd en cultuur staak ik ook.
Waar ik dan m’n ontspanning vandaan haal? Gewoon op straat. Gratis knokken met hangjongeren. Niets heilzamer dan met de blote knoesten erop losbeuken. In Peru hebben ze dit al eeuwen ontdekt: ‘Takanakuy’, ofwel: als het bloed kookt. Door de kracht van de klappen die je elkaar toebrengt los je je zorgen en spanningen op. Goedkoop, lekker, en ‘het voelt als speed man’, zeggen de van blowtjes suf geworden hangjongeren.
Terwijl de Nederlander het hoofd grijpt en God smeekt om de crisis te stoppen, smeek ik Hem de recessie te laten voortwoekeren. In elk geval tot 21 december, dan vergaan we toch. Heerlijk, zo’n tsunami over Zwijndrecht.
Mohammed Benzakour
10 Reacties op "Ik voel mij Tarzan"
Een tijd terug nog zo’n artikel gelezen vanuit een adere invalhoek.
“5 Reasons Money Can Buy Happiness”
http://www.cracked.com/blog/5-reasons-money-can-buy-happiness/
…..Rode wijn?????
Superstuk! Hahaha, when life gives you lemons, make lemonade (is ooh heel goedkoop btw :))
“Met enige durf en creativiteit zul je ontdekken dat Jumbo zich uitstekend leent voor proletarisch winkelen – zonder de wet te overtreden. Hoe precies, kan ik u niet verklappen, want Jumbo leest mee.”
Durf? Creativiteit? Wat dacht de schrijver van het argument dat het tegen de wet is..? De koop vindt plaats door aanbod en aanvaarding van het aanbod. Elk artikel in de supermarkt heeft een prijs. Het aanvaarden van het aanbod doe je door voor het artikel de prijs te betalen. Spullen bij de ingang van de supermarkt aan iemand anders geven blijft winkeldiefstal. En dat weet je zelf ook, want je hebt het over durf. Als het volgens de wet was was er ook geen durf nodig.
Hoe zit dat?
Overigens zou ik voorzichtig zijn met het eten van zelf gevangen Nederlandse vis.
http://www.medicalfacts.nl/2008/10/12/twee-keer-per-week-vis-te-eten-goed-drie-keer-niet-zonder-risico/
Zelfs boodschappen zijn een mystiek avontuur geworden. Met enige durf en creativiteit zul je ontdekken dat Jumbo zich uitstekend leent voor proletarisch winkelen – zonder de wet te overtreden. Hoe precies, kan ik u niet verklappen, want Jumbo leest mee.
Als je de wet niet overtreed ( dus geen diefstal pleegt) kun je ons zonder meer deelgenoot maken van je systeem
echter de opmerking Jumbo leest mee doet mij toch vermoeden dat je iemand met jou systeem benadeelt en diefstal pleegt. dus jij leeft je leven ten koste van iemand anders in dit geval jumbo of te wel de eerlijke klant, die het uiteindelijk zal betalen.
Voor als je zonder visakte vaker een visje uit de Oude Maas gaat vissen.
http://www.animalfreedom.org/paginas/informatie/dioxine.html
hahaha…een juweel van de bovenste plank! Wat betreft Jumbo krijg ik de indruk dat benzakour een truukje kent die niet illegaal is (dus geen diesftal) maar wel een maas in de regels speurt van de Jumbo huisregels en dat gaatje uitbuit. Je kunt namleijk prima bepaalde wetgeving zo naar je hand zetten zonder de wetgeving juridisch te overtreden: moscowicz doet niets anders. I Love Benzakour.
Meneer Weismuller vergeet de geneugten van het insekten eten: niet te versmaden zo’n krokant gefrituurde krekelkroket of een meelwormenworst. En denk eens aan de decoratieve waarde van een kolonie lieveheersbeestjes losjes uitgestrooid over de zeewiersalade….
En waarom de hangjongeren na het in elkaar beuken niet gelijk ook roosteren op de barbecue. Uit onbetrouwbare bron heb ik vernomen dat mensenvlees het midden houdt tussen kip en vis. Mochten er ethische en/of juridische bezwaren aan kleven , dan kun je natuurlijk ook een hap uit de eigen musculus multiceps nemen….
haha gewoon zelf kippen houden in de achtertuin. Bonen kweken in de voortuin en volkstuinen in het straat plantsoen.