Het is gedaan, afgelopen, achter de rug: Ella Vogelaar is weggepest en opgestapt. De minister voor Wonen, Wijk en Integratie heeft het niet altijd even slim aangepakt. Tegenwoordig moet je als politicus goed weten om te gaan met de media en daar was deze mevrouw helaas geen kei in. Ze deed de emmer overlopen bij de Partij van de Arbeid top door te weigeren om Antilliaanse probleemjongeren te registeren (chapeau!). Goed, Vogelaar is verleden tijd, maar wie gaat haar dan vervangen?
De PvdA top heeft niet stilgezeten en helemaal voor gezorgd dat we daar niet lang over na hoeven te denken. Want jawel een vrouw eruit, weer een vrouw erin lijkt me. Maar nee helaas, we krijgen alweer een man: Eberhard van der Laan. Bah! Ik bedoel, los van het hele politieke conflict dat nu los gaat barsten over wie de schuldige is en hoe het is verlopen en de hele ratatouille, moet ik echt even mijn hart luchten over het feit dat mannen weer de top moeten domineren.
En dit gaat wel verder dan het ‘wie capabel is moet een functie bekleden, zonder daarbij te kijken naar geslacht’. Want op de een of andere manier zijn we er hier in Nederland, zeker vergeleken met andere landen, erg goed in om het ‘old boys network’ in stand te houden. Het glazen plafond moet nog op veel vlakken gebroken worden.
Van de zestien ministers, zijn er nu dus slechts vier vrouw. Veel en veel te weinig. Dat kan echt niet. Ik weet zeker dat er genoeg capabele vrouwen zijn, maar volgens mij dacht Bos dat na een vrouw die volgens hem niet genoeg gezag had, wat mannelijk gezag de ministerspositie wel goed kon maken.
Iemand die misschien wel Antilliaanse, Marokkaanse (?), Turkse (?) probleemjongeren wil registeren (iets wat notabene voorganger Verdonk heeft voorgesteld) en/of de huidige keiharde taal wil gebruiken. Vogelaar was vooral van de oude stempel, de mensen die ik doorgaans het meest mag. Maar het politieke klimaat is veranderd en als politicus moet je daar slim mee weten om te gaan. Dat kreeg deze mevrouw op de een of andere manier toch maar niet voor elkaar.
Tijdens de persconferentie van gisteren, die Vogelaar naar aanleiding van haar aftreden heeft gegeven, verweet ze de PvdA geen duidelijke visie te hebben over integratie. Dat ben ik van harte met haar eens. Vogelaar heeft al vanaf het begin weinig steun genoten. De partij is op veel vlakken behoorlijk in de war. Wat willen ze nu en wat is de koers die ze varen? Een vraag die ik sinds Bos’ aantreden niet meer heb kunnen beantwoorden en ik ben eerlijk gezegd erg benieuwd wat de nieuwe minister ervan gaat bakken. Misschien kunnen we dan de échte koers zien van de PvdA.
52 Reacties op "Exit Vogelaar"
Blij dat Vogelaar weg is. Ze was niet in staat te inspireren en te communiceren en ik denk inderdaad dat ze weinig voor elkaar heeft gekregen.
Registratie van probleemjongeren lijkt mij overigens ook prima. Uiteraard is het een aantasting van hun burgerrechten maar ik denk dat deze jongeren maatschappelijk te veel schade aanrichten om daar een punt van te maken.
Capabele vrouwen? Kijk naar Sharon Dijksma en Jet Bussemaker! Of Mariette Hamer, die spant echt de kroon. Dat zijn pas écht drie dozen die je niet serieus kan nemen.
Nee, wat dat betreft was Vogelaar de meest capabele vrouw van dit kabinet.
Een minister die in eerste instantie meegaat met een voorstel en toezegt aan de kamer dit uit te voeren en daarna, wanneer ze voor de leeuwen staat, zegt dat ze het niet gaat uitvoeren is geen knip voor de neus waard.( Dus alles behalve chapeau, ze is de zwakste minister sinds jaren gebleken)
Volgens mij was het jullie knuffelminister, mijn advies is zoek in vervolg één met capaciteiten.
Ik ben blij dat die overrijpe aardbei uit het kabinet is.
En wees vooral tegen registratie, het merk “lichtgetinte huidskleur” staat als een huis, met pinpointen op een selecte groep die problemen veroorzaakt pinpoint je ook maar het schisma wat op jullie ligt. Als de 250.000 probleemmensen eenmaal weg zijn, dan is de rest van jullie in een vloek en een zucht ont-schisma’d. Dan is er misschien ruimte voor een nieuw begin.
Maar dat schisma vormt op dit moment eigenlijk jullie gemeenschapelijke cultuurdrager hier in den lande, :)
…tenzij natuurlijk een nieuw gezelschap opstaat die het stokje overneemt van de verwijderde groep. Maar dat zal toch wel niet, hoop ik.
Saifullah
Omdat Sharon Dijksma de fraude op islamitiische scholen bespreekbaar maakt?
las vanmorgen o.a een stukje over Heerlen
Ik lees hier vaak hoe jullie de regimes in het middenoosten verfoeien
Ik dacht bij het lezen van dit artikel over de besturen, het lijken wel net de machthebbers in de islamitische landen in M.O
Geen inspraak, zelfverrijking en nepotisme.
Een schande voor de islam,maar wel door een groot aantal islamitische besturen in meer of minder mate toegepast. Chapeau voor Dijksma, die begaan is met de kwaliteit van onderwijs die aan islamitische kinderen wordt gegeven.
6 is vele
Hahaha, alleen een iemand zoals jij kan dat als reden verzinnen waarom ik hun niet capabel zou vinden.
Trouwens je demonstreert weer mooi tot wat voor hypocriet en achterlijk volk jij behoord, aangezien het vooral witte autochtonen zijn die frauderen.
een percentage van 80% van de islamitische besturen is toch wel hoog.
Zonder onderzoek wil ik stellen dat dit bij de “blanke” besturen aanmerkelijk lager is, zelfs bij de christelijke.
Saifullah je moet wel een zeer gelovig mens zijn, want iets aantonen doe je nooit.
@moderator
Policiti voor dozen uitmaken en tegen iemand zeggen dat hij tot een “hypocriet en achterlijk volk” behoort, is nie okee, of ligt dat nou aan mij?
Ik heb last geen lange tenen
Ik geef geen respect aan mensen die het niet verdienen en verlang ook geen respect van mensen die vinden dat ik het in hun ogen niet verdien.
Bij mij is het woord respect nog niet gedevalueerd.
Vogelaar kreeg met iedereen waar ze mee te maken had ruzie. In een functie als die is communicatie essentieel. Vogelaar heeft op alle mogelijke manieren laten zien dat zedat niet kan.
Old boys netwerk my ass. het probleem is juist dat de PVDA koste wat het kost evenveel vrouwen als mannen moest hebben. Om die reden kreeg het land een totaal ongeschikt persoon op die functie.
Evenveel vrouwen is een goed streven maar het doel moet niet alle middelen heiligen want Vogelaar was niet het middel om een evenwichtig kabinet te krijgen.
Mvg
By the way een vergelijking met andere landen gaat neit op omdat er andere factoren zijn. Zo werken Nederlandse vrouwen veeeeeeeeel minder in vergelijking met andere landen, ook een factor die ervoor zorgt dat er minder vrouwen aan de top zijn.
Mvg
Afgelopen maandag ben ik bij een bijeenkomst van de PVDA geweest over het onderwerp integratie. Grote afwezige was mevrouw Vogelaar, iemand opperde al dat ze dan maar moet aftreden.
Het is terecht dat ze is afgetreden. Verdonk is als haar voorganger veel capabeler gebleken in het benoemen van problemen en het aandragen van oplossingen. Ze waren niet altijd even realistisch maar ongewone situatie hebben geen pasklaar antwoord.
Voor al de inburgering en de naturalisatieceremonie vind ik een geweldig idee. De en campagne en hoge aantal verzoeken voor schrijnende gevallen vind ik sterk van Verdonk.
Integratie is niet in de juiste handen bij de PVDA, ze behandelen mensen als slachtoffers en willen dat die mensen in die rol blijven. Het VVD is wat dat betreft veel verder en behandelt mensen als burgers van het land en wijst ze op hun verantwoordelijkheden.
De PVDA zit in een spagaat, ze willen de stemmen van de lagere sociaal economische klasse maar willen tegelijkertijd geloofwaardig zijn naar de andere partijen. Dit kan niet er zal een duidelijke keuze gemaakt moeten worden.
Beste Vele,
Eerst het hele rapport goed lezen:
http://www.minocw.nl/documenten/rapportislamitischonderwijs.pdf
En dan pas gaan schreeuwen het lijkt wel het Midden Oosten als je dat dan nog steeds vindt!
Het probleem is niet het in het openbaar bespreekbaar maken van problemen, dat moet en is noodzakelijk ongeacht het onderwerp maar de toon en de manier waarop de politici, media er mee omgaan en jouw reacties hier! Is het jou te doen om het maatschappelijke probleem of om hier met veel bombarie te kunnen posten over een probleem waarbij moslims zijn betrokken?
Problemen bij sommige schoolbesturen van Islamitische scholen dateren niet vandaag maar zijn zo oud als het bestaan van Islamitische scholen hier in Nederland. Zo herinner ik mij een gesprek in 1999 tijdens een studiereis naar Marokko ( die ik georganiseerd heb met 0,0 % subsidie van de overheid) dat een van de deelnemers het had over een bestuurslid dat geld achterover had gedrukt. Overigens werd die man later ontslagen en gerechtelijke vervolgd.
Als er 10 jaar geleden al zulke problemen waren waar was de overheid toen? Waarom pas anno 2008 al die scholen doorlichten? Wat hier in Nederland vaak gebeurd is problemen laten doorsudderen en dan jaren later met veel geschreeuw en bombarie die problemen openbaren. Had men ingegrepen zodra men signalen ( en die waren er in overvloed) had opgevangen dat er bij sommige Islamitische scholen problemen dan waren die problemen er nu niet geweest.
Met vriendelijke groeten,
Mohammed Boubkari
Waar het om zou moeten gaan is geschiktheid en niet of het een man of vrouw is, zwart of blank etc.
In Nederland werken minder vrouwen aan de top dan in Nederland, conclusie Nederland vrouwonvriendelijk. In Ameika een donkere president dus Nederland onvriendelijk voor donkere mensen.
Allemaal vergelijkende conclusies die volgen op buitenlanse gebeurtenissen.
En zo wordt Nederland keer op keer afgeschilderd als 1 of ander…. tja islamitisch land.
Het is bij ons gelukkig zo’n puinhoop helemaal niet.
Een geschikte vrouw kan president worden. een geschikte allochtoon kan president worden in Nederland, een geschikte homo was bijna president etc.
Hoewel er veel dingen zijn aan te merken kan alles kan in Nederland, niet veel andere landen kunnen dat zeggen.
Mvg
Beste Mohammed,
Had men ingegrepen zodra men signalen ( en die waren er in overvloed) had opgevangen dat er bij sommige Islamitische scholen problemen dan waren die problemen er nu niet geweest.
In principe ben ik het met je eens dat Nederland te laat handelt. Maar je doet nu alsof de Nederlandse overheid de problemen veroorzaakt.
Als de Islamitische scholen zich aan de wet hadden gehouden dan waren de problemen er nu niet geweest, de staat de schuld geven is de omgekeerde wereld.
Zeker als je bedenkt dat de scholen ook kunnen weten dat er in het huidige debat sterk op hen gelet wordt, zij hebben de primaire verantwoordelijkheid en niet de staat.
Mvg
Mohammed
Heb ik gezegd dat deze problemen van vandaag zijn
Nee.
Nee de overheid is schuldig aan deze fraudes omdat zij dit hebben laten geworden.
Dat is gemakkelijk Mo
De besturen hadden en hebben hun eigen verantwoording en zijn eigen ( islamitische) normen en waarden met of zonder controle van de overheid.
nepotisme en oneigenlijke betalingen binnen de besturen( zijn al eerder aangegeven, schijnt dus dat ze niets van de kritieken hebben aangetrokken.
Beste Saifullah,
Trouwens je demonstreert weer mooi tot wat voor hypocriet en achterlijk volk jij behoord.
En dat jij in een land woont met zo’n volk geeft dan weer aan hoe hypocriet jij bent!
aangezien het vooral witte autochtonen zijn die frauderen.
Haha yeah right!
Mvg
MO
hoofdstuk 7.1
specifieker
Als bestuurslid je vrouw als adm medwerker op de loonlijst zetten. Bij navraag weet het personeel niets van die functie af. O nee sorry ze is schoonmaakster. Schijnen er al 2 schoonmaaksters op de loonlijst te staan. ????
Vrouw van bestuurslid op de loonlijst als klasseassistent.
Personeel weet van niets en heeft haar nooit gezien
Nee Mo dit soort gedrag is al veel eerder en meermalen gesignaleerd, net als het feit dat sommige besturen dictatoriale neiging naar personeel en ouders hebben, maar door de besturen is hier niets aangedaan erger het lijkt wel of ze het gedrag van elkaar hebben overgenomen
En jij wilt dit gedrag goed praten Mo? Met alle respect Mo zo ken ik je niet.
Beste Vele en Frank,
Nederlands kunnen lezen is één ding, begrijpen wat er staat is weer heel iets anders!
Waar heb ik geschreven dat de overheid schuldig is aan wat er op deze scholen is gebeurd en dat de besturen vrijuit gaan?
Wanneer er op grote schaal bouwfraude wordt gepleegd en er mensen aan de bel trekken en de overheid het nalaat dat te onderzoeken totdat het de spuigaten uitloopt en dan pas ingrijpt.
Hoe zou je het handelen van die overheid dan noemen? Incompetent? Nalatig?
Als ik het optreden van de overheid inzake de bouwfraude zo zou bestempelen bedoel ik daar dan mee dat degene die de bouwfraude hebben gepleegd vrijuit gaan?
In de meeste besturen van Islamitische scholen zitten goed bedoelende maar vaak onbekwame bestuurders en wat krijg je vaak in zulke gevallen dat sommige lui die daar zitten om hun eigen zakken te vullen of er achter komen dat ze hun zakken kunnen vullen en jarenlang hun gang kunnen gaan omdat het bestuur op allerlei terreinen van toeten nog blazen weet.
Dit is niet één keer gebeurd maar tientallen keren. Wat de overheid had moeten doen is deze besturen onder curatele stellen. Een bewindvoerder aanstellen, die op de achtergrond het reilen en zeilen op financieel en bestuurlijk gebied van meerdere scholen in de gaten houdt totdat er een competent bestuur is gevormd en de school op eigen benen kan staan.
Met vriendelijke groeten,
Mohammed Boubkari
Beste Vele,
Ik praat niks goed!Dat is wat jij er van maakt!
Met vriendelijke groeten,
Mohammed Boubkari
Mo ga voor een deel met je mee maar ik vindt dat je ze teveel in de slachtofferrol duwt en dat hebben we met de bouwfraude ook niet gedaan
Nogmaals de genoemde malversaties zijn al eerder door de overheid gesignaleerd maar naar het schijnt door de besturen niet opgepakt.
Eigen verantwoordelijkheid is een groot ding in de Nederlandse cultuur. Ik heb het meegekregen in mijn calvinistische opvoeding. Eén van de goede dingen die mijn vrouw en ik aan mijn kinderen heb meegegegeven.
Het weer in de slachtoffer rol duwen( ze zijn slachtoffer van een niet controlerende overheid)valt mij zwaar van jou tegen.
Beste Mohammed,
Ik zeg niet dat jij zegt dat scholen niet nalatig zijn geweest.
Ik zeg dat het lijkt dat je de verantwoordelijkheid bij de overheid lijkt te leggen, dat is iets anders. Als ik naar mijn bericht 18 kijk en de manier waarop ik mijn standpunt weergeef begrijp ik niet waarom jij me meteen weer met iemand anders over 1 kam moet scheren en dit moet roepen:
Nederlands kunnen lezen is één ding, begrijpen wat er staat is weer heel iets anders!
De ironie is dat jij mijn standpunt misinterpreteerd of onjuist weergeeft.
Daarnaast heb je nog steeds maar gedeeltelijk gelijk.
In de laatste alinea’s geef je aan dat het vaak goedbedoelende maar onkundige besturen zijn, met de eigen zakken vullende opportunisten als gevolg. Verder geef je aan wat de overheid had moeten doen.
Zoals in bericht 18 ben ik het daarmee eens.
Ik ben het niet eens dat jij de conclusie lijkt te trekken dat de overheid daar verantwoordelijk voor is.
De overheid is verantwoordelijk voor eht feit dat het zo uit de hand KON lopen.
De schoolbesturen zijn verantwoordelijk voor het feit dat het gebeurd is. Een school heeft de plicht (volgens de wet) om een geschikt bestuur te installeren. Elke burger in Nederland wordt geacht de wet te kennen. Een persoon of een bestuur kan zich dus volgens de wet niet verschuilen achter zaken als Goed bedoeld of onkundig. Het is ook logisch natuurlijk dat je iets pas moet doen als je de juiste papieren ervoor hebt en dat je daar ook opafgerekend wordt als er iets misgaat. Dus primair ligt de verantwoordelijkheid bij de scholen. De staat heeft natuurlijk de verantwoordelijkheid om toe te zien en dat is nagelaten en dat is kwalijk.
Mvg
Beste Mohammed,
Ik ben het trouwens grotendeels wel met vele eens.
Mvg
Beste Vele,
Ik duw niemand in een slachtofferrol! Deze problematiek speelt al sinds het bestaan van Islamitische scholen in Nederland. Heel wat mensen ouders/leerkrachten/bestuursleden hebben in de loop van de jaren aan de bel getrokken, zijn naar de media gestapt, naar de rechter, opgestapt, hun kinderen van school gehaald omdat ze het niet eens waren met de gang van zaken!
De meeste scholen zijn ondergebracht in stichtingen en zoals jij ook weet als iemand in het bestuur van een stichting zit dan krijg je hem/haar met geen bom meer weg als hij/zij daar geen zin in heeft. Sommige van die lui die in die besturen zitten hebben daar jarenlang hun gang kunnen gaan omdat men machteloos was die lui op welke manier dan ook weg te krijgen zelfs een gang naar de rechter bood vaak geen soelaas.
De overheid stond er bij en keek de andere kant uit jarenlang! Die lui die nepotisme en gegraai in de financiën hebben gedaan hebben dat jarenlang kunnen doen wetende dat hen toch geen strobreed in de weg gelegd zou worden! Ieder bestuurslid, medewerker, ouder, leerkracht die het er niet met de gang van zaken eens was werd de laan uitgestuurd, het werk onmogelijk gemaakt, weggepest etc.
Wanneer men weet dat veel van de Islamitische scholen te kampen heeft met zwakke besturen die gedomineerd worden door één of twee personen die nepotisme en gegraai in de financiën als hun hoofdtaak zien en men weet dat en men grijpt niet in van overheidswege dan is men nalatig en heeft men zijn taak als toezichthouder veronachtzaamd!
Wat de overheid had moeten doen en nagelaten heeft is mensen die zich schuldig hebben gemaakt aan nepotisme en financieel gegraai onmiddellijk strafrechtelijk vervolgen en het geld tot de laatste cent terug laten betalen met een paar jaar cel er aanvast en niet jaren lang de boel de boel laten tot dat men anno 2008 denkt laten we eens kijken hoe het staat met die Islamitische scholen.
Kom nou niet met calvinistisch normen en waarden want als ik alle fraudes ga opsommen waarbij mensen zijn betrokken die groot zijn gebracht met calvinistische normen en waarden dan ben ik over een jaar nog niet klaar!
De mens kun je in drie categorieën opdelen ongeacht afkomst, religie, geaardheid, etniciteit, sekse etc:
2 % is in en in slecht, 2 % is de goedheid zelve de overige 98 % zit tussen die twee uitersten in en het ligt aan de sociaal economische, omstandigheden, karakter, opvoeding, vriendenkring etc of je in het midden zit tussen die twee uiterste, neigt naar de eerste categorie of meer naar de tweede categorie.
Met vriendelijke groeten,
Mohammed Boubkari
@ 17 Mohammed Boubkari:
Dat win je altijd, Mohammed.
Als er niet wordt ingerepen dan hebben de racisten niets kunnen vinden en is er dus niks aan de hand.
Als er gewag wordt gemaakt van misstanden, dan wordt dat gedaan door de racisten.
Als er dan eindelijk wordt ingegrepen, dan had dat al veel eerder moeten gebeuren, nu laten de racisten expres de boel uit de hand lopen.
Win-win-win, dus.
Anoniem @28 is van abc.
Ow, en alle deksels, @17 moet natuurlijk @16 zijn…
Tja, had de PvdA maar geen stemmen moeten kopen onder allochtonen.
Ivm de wet vrijheid van onderwijs zal de overheid zeer terughoudend zijn bij deze scholen. Net wat ik zeg signalen zijn eerder afgegeven ook door de inspectie maar door het bestuur niet opgepakt.
Zeg ik dat calvinisten niet zouden frauderen. Ik ben niet blind en ik geef de overheid ook niet gedeeltelijk de schuld in de gevallen waar het wel gebeurd.
Elke Nederlander moet handelen volgens de wet doet hij dat niet dan kan hij zich niet verschuilen achter een niet controlerende overheid
Over percentages gesproken
50 tot 80% ging in de fout wel een hoog percentage niet waar en dat over een 40tal scholen
Maar goed jij geeft in jouw omschrijving ook zelfverrijking, nepotisme en dictatoriaal gedrag aan en ik zeg dat we dat kennen van de door jullie verfoeide islamitische machthebbers in het M.O.
@ 2 Saifullah:
Goed nieuws, Saifullah, in Afghanistan laten ze zien hoe een echte islamiet omgaat met weerloze meisjes. Niet alleen sexueel, dat is oude koek, maar nu ook fijn met zuur.
http://www.spitsnieuws.nl/archives/video/2008/11/zuuraanval_op_schoolmeisjes.html
Moeten die soekkels maar niet naar school gaan, natuurlijk. Want dan kunnen ze maar minister worden.
Ik ben met je eens dat die andere vrouwen in dit kabinet ook niet gehinderd worden door kennis van zaken, maar je laatdunkendheid over vrouwen in het algemeen wordt niet goed ontvangen…
@ 31 Saifullah:
Waarom niet..? De PvdA is de Partij voor de Allochtonen. Zonder stemmen kopen sterft de Pvda een snelle dood.
Om daarmee weer terugtekomen op de topic.
Vogelaar was binnen de allochtone gemeenschap een graag geziene minister, ik denk dat het de PvdA nog wel eens stemmen zou kunnen kosten.
Suzan, de VIA ging alleen over de registratie van criminele Antilliaanse probleemjongeren, vanwege hun specifieke juridische positie hier in het koninkrijk. Er is zelfs nooit in de mond genomen om dan maar ook Marokkanen en Turken te gaan registreren.
Begrijp ik het nu goed dat jij solidair bent met criminelen?
@ 35 vele:
Zolang de subsidies voortgaan is ook de PvdA verzekrd van haar toekomst.
Wat kan het de A’s verrotten of iemand het het ruimt, zolang de PvdA er voor zorgt dat de ruif weer wordt volgestort is er echt niks aan de hand.
… ”˜Tegenvallende resultaten’ waren officieel de aanleiding, maar meningsverschillen over de toon in het integratiedebat waren de eigenlijke reden.
Dat bleek alleen al uit Vogelaars eigen verklaring die ze bij haar aftreden voorlas. Daarin hekelde ze de zwalkende lijn van de PvdA. ”˜Op het terrein van integratie moet ik constateren dat er na de periode-Fortuyn binnen de PvdA nog geen heldere, door de hele partij gesteunde koers is. Het accent ligt naar mijn mening te veel op de harde aanpak. Ik ben er zeer van overtuigd dat die aanpak tweeledig moet zijn: grenzen stellen en perspectief bieden. Dat hoort bij de kernwaarden van de sociaal-democratie.’
Vogelaar gaf direct vanaf haar aantreden uiting aan de wil om de bakens te verzetten na de harde, confronterende en beledigende aanpak van haar voorganger Verdonk. Ze verklaarde de boerka geen probleem te vinden, droeg een door een Marokkaanse ontwerpster gemaakte jurk op Prinsjesdag en zei in een interview te verwachten dat Nederland over een aantal eeuwen een joods-christelijk-islamitische cultuur zal hebben. Dit alles tot grote woede van Verdonk en Wilders. De laatste noemde Vogelaar tijdens een Kamerdebat zelfs ”˜knettergek’.
De directe aanleiding voor de breuk was dat Vogelaar bij een bezoek aan de Antillen verklaarde dat de ”˜Antillianenindex’ niet zal worden ingevoerd. Volgens deze maatregel, waarmee een meerderheid van de Tweede Kamer inclusief Vogelaars PvdA instemde, zou een speciale database worden aangelegd voor Antillianen die in Nederland betrokken waren bij criminaliteit. Het voorstel, dat op de racistische golven van de ophef over ”˜straatterrorisme’ door het kabinet werd ingediend, bleek echter al voor Vogelaars bezoek aan de Antillen strijdig met elke bepaling over gelijke behandeling.
… lees verder op http://www.socialisme.nu/
grt
m
Beste ABC,
Racisten? Hoe kom je erbij dat ik mensen beschuldig van racisme? Zelfs Wilders heb ik nog nooit een racist genoemd om de doodeenvoudige reden dat hij dat niet is laat staan twee staatssecretarissen die nu met een rapport komen dat er al een decennium geleden had moeten zijn!
Ik had het over overheidsverantwoordelijkheid wat niet wil zeggen dat de desbetreffende besturen geen blaam treft en al helemaal niet degene die zich aan strafbare feiten schuldig hebben gemaakt!
Met vriendelijke groeten,
Mohammed Boubkari
Beste Vele,
Wederom: Lees het rapport nog eens aandacht voordat je onbekwame schoolbesturen en frauderende en nepotisme bedrijvende bestuursleden vergelijkt met dictaturen in het Midden Oosten!
Lees nog eens goed na wat er staat onder paragraaf 7.1!
Van de 20 schoolbesturen ( onder een schoolbestuur kunnen meerdere basisscholen vallen) voldoen er:
1) Voldoen 7 besturen (60 % van de scholen) aan alle eisen 35 %
2) Bij 5 besturen zijn er een klein aantal onrechtmatigheden geconstateerd 25 %.
3) Bij 5 besturen zijn er meerdere onrechtmatigheden geconstateerd 25 %.
4) Bij 3 besturen zijn er ernstige onrechtmatigheden geconstateerd 15 %.
Zelfs als je 2 t/m 3 optelt kom je niet aan de 80 %!
Jij komt op de proppen met calvinistische normen en waarden! En waar beweer ik dat men zich kan verschuilen achter de nalatigheid van de overheid bij het overtreden van de wet?
Met vriendelijke groeten,
Mohammed Boubkari
Suzan,
helemaal mee eens, de man Bos die zich sterk voelt door de zogenaamde crisis (tjonge, het lijkt wel alsof Bos nu belangrijker is dan Balkenende) dondert een vrouw eruit.
Het is sowieso een unicum, een eerste keer, dat een PARTIJ een minister vervangt. Niet de volksvertegenwoordiging heeft het vertrouwen opgezegd noch de koningin (die dat formeel wellicht zou kunnen doen maar beter haar mond kan houden), maar de minister zelf trekt zich onder druk van de PARTIJ terug. Waar moet dit toe leiden? Worden straks volksvertegenwoordigers ook vervangen als de PARTIJ (lees: Bos en zijn Aboutalebs) dat wil? Het lijkt me constituioneel niet in orde. Waarom worden hier geen kamervragen over gesteld?
Suzan, moslims zijn nog veel beter in ‘old boys networks’ die vrouwen (conform de voorschriften in de koran) voorschrijven zich te bedekken en zeker niet eigenwijs te zijn zoals Vogelaar (waarmee ik niet zeg dat ik vind dat Vogelaar goed werk heeft geleverd).
Het is buitengewoon raar dat een PARTIJ een minister voorstelt en een paar jaar later diezelfde minister ‘dwingt’ haar ontslag te nemen. Heel vreemd. Wat is dat voor een PARTIJ, die kennelijk intern niet weet wie welke kwaliteiten heeft?
Suzan, de vrouwenonderdrukking is veel meer wijdverbreid dan je als geïntegreerde moslim denkt. Hij overschaduwt de hele wereld.
Jan
@ 39 Mohammed:
Je mag wel abc zeggen, hoor, in plaats van ABC, :)
De term “De Racisten” vond ik wel geestig van mezelf, ik probeerde voor de verandering een beetje sarcasme in mijn doorgaans zijige post te zetten.
En ik liet me misleiden door de toon van je post #16, waarin ik een toon proefde waar de overheid de schuld had van het handelen van de moslim idealisten.
Maar, gelukkig laat je in nummertje 39 jezelf weer van je beste kant zien.
Beste Suzan,
met betrekking tot vrouw eruit, vrouw erin wil ik het volgende opmerken.
Ik vind niet dat er gekeken moet worden naar het geslacht. De meest capabele persoon moet worden aangesteld. Vrouw of man. Dat stel jij ook…
In dit geval is het mw Vogelaar eruit en dhr Van der Laan erin. Naar mijn mening geen enkel probleem, mits Van der Laan geschikt is voor deze functie (en daar ga ik vanuit). Wat mij betreft had er ook een vrouw kunnen worden aangesteld.
Ik ben het niet eens met het feit dat voor Vogelaar per sé een andere vrouw diende te worden gevraagd.
Zoals jij stelt zijn er nu maar 4 vrouwen. Ja, dat is idd jammer. Maar is dat erg? Willen vrouwen wel aan de top werken?
Onlangs is gebleken dat, ondanks het beleid van de regering voor het creeren van meer kinderopvang, er wel meer vrouwen (van diverse opleidingsniveaus) aan het werk zijn gegaan. Echter veel vrouwen willen gewoon niet fulltime werken. Ze hebben behoefte aan vrije tijd, tijd voor de kinderen etc etc.
Dat betekent dat de ‘vrouwen pool’ waaruit geput kan worden voor (top)functies vele malen kleiner is dan de ‘mannen pool’, waar over het algemeen nog steeds (zo goed als) fulltime wordt gewerkt.
Ik weet zeker dat er vrouwen zijn die capabel genoeg zijn om Vogelaar op te vogel. Maar de vraag is of veel vrouwen dat willen? Blijkbaar een grote gedeelte dus niet.
Er moet niet een vrouw aan de top alleen omdat er een vrouw aan de top moet zitten. Wat ik wel belangrijk vind is dat wanneer zich eenmaal een persoon (niet komende uit het old boys network) aandient voor een topfunctie, niet zomaar moet worden geweigerd.
De sollicitatiecommissies dienen er bewust van te zijn dat diversiteit goed is: in de politiek, bedrijfsleven, overheid… Het moet als een win-win situatie worden gezien. volgens mij komt dat wel met de tijd…
Trouwens, Aboutaled wordt Burgemeester van Rotterdam. Man eruit, dus man erin?? ;) Neen! Zeer waarschijnlijk komt er in zijn plaats een vrouw (wethouder uit Den Haag). Inderdaad, niet voor een ministersfunctie maar als staatssecrataris. Ach ja… het is ook nooit goed..
J.L.L.
Het glazen plafond bestaat in NL zeer zeker nog – zeker in vergelijking met bijvoorbeeld Scandinavie. Wat dat betreft is de Nederlandse Obama een vrouw.
Ik ben het met Vogelaar’s constatering eens, dat de PvdA zwalkt en allemans vriendje wil zijn: dan weer multi-culti, dan weer allochtoonvijandig. Zo vallen ze wat mij betreft tussen wal en schip in dit polariserende land. ZE zijn niet verzoenend, maar opportunistisch. Ik bedoel: welke multi-culturalist kan het in deze McCarthy-achtige tijden wél goed doen in de media?
Ach Saifullah
Zoals ik al eerder aangaf.
Na het lezen van jou site, denk ik dat het handig is om jou maar niet al te serieus te nemen.
Jou wereld en mens(vrouw)beeld stamt nog uit de donkere middeleeuwen. In die tijden hadden religieuze dwazen precies dezelfde denkbeelden als dat jij hebt.
Jij als moslim en als man bent natuurlijk superieur, iets wat jij en jou soortgenoten ook daadwerkelijk de afgelopen eeuwen hebben laten zien op het wereldtoneel.
Al die fantastische vooruitstrevende ideeën omtrent maatschappelijke en relationele vraagstukken etc etc etc
Hoe was het ook al weer? De beste stuurlui staan aan wal. toch?
Wat zou er gebeuren als alle politici die falen consequent de laan uit worden gestuurd?
@ Saida
haha, daar zeg je wat :P
Beel trad in 1956 af omdat deelname aan zijn commissie niet samenging met het ministerschap. Een debat daarover vermeden.
De Graaf trad in 2005 af na het verwerpen van een voorstel door de volksvertegenwoordiging.
Donner en Dekker zijn in 2006 afgetreden vanwege een rapport met keiharde kritiek over de Schipholbrand. Zij hebben het debat met de volksvertegenwoordiging niet afgewacht.
Bram Peper heeft ook het debat met de volksvertegenwoordiging niet afgewacht.
Vogelaar is eruit gegooid door Koning Bos. Ik vind dat de volksvertegenwoordiging dit niet moet pikken. Het primaat moet liggen bij de volksvertegenwoordiging en niet bij de ministers. De ministers mogen best anticiperen, als zij weten zij een debat met de voksvertegenwoordiging niet zullen overleven, een minister mag de eer aan zichzelf houden. Maar de Koning mag niet zelf zulke beslissingen nemen zonder zich tegenover de volksvertegenwoordiging te verantwoorden.
Nederland is geen bedrijf met als directeur Wouter Bos, die de lakens uitdeelt. Nederland is een democratie en de volksvertegenwoordiging hoort de lakens uit te delen.
Ook de PvdA is geen bedrijf met als directeur Wouter Bos. Het is een partij met Bos als leider, maar Bos is geen leidinggevende van Vogelaar. Binnen zo’n vereniging moet ook een democratisch proces plaatsvinden.
Ministers zijn politiek verantwoordelijk. Zij zijn geen werknemers, die een functioneringsgesprek met hun partijleider hebben.
Het is een verlaten van ”˜the rule of law’. Ministers zijn nu vogelvrij, ze kunnen elk moment vervangen worden als Koning Bos het behaagt. ”˜Kop eraf!’, misschien is Cramer de volgende, misschien een ander die zich niet gedraagt zoals het de Koning bevalt. Misschien worden straks ook leden van de PvdA in de Tweede Kamer vervangen, als Koning Bos het wil.
Er kan in de boezem van het kabinet onenigheid bestaan na een wens van de volksvertegenwoordiging. Thorbecke is om zo’n reden opgestapt.
Feitelijk heeft Bos zowel de Tweede Kamer als de Koning geschoffeerd. Hij heeft hen vervangen door zichzelf (Koning) en de PvdA (Volk) en daarbij niet eens binnen de PvdA een democratische procedure gevolgd, maar gehandeld als directeur van een bedrijf.
In feite zou de volksvertegenwoordiging zijn tanden moeten laten zien en minister Bos de laan uit moeten sturen.
“Het is gebruikelijk dat een minister bij het aflopen van zijn grondwettelijke termijn van vier jaar of als gevolg van een politieke crisis, bij een persoonlijk feit, dan wel wanneer het vertrouwen is opgezegd zijn (of haar) ontslag aanbied aan de Koning(in).” (Wikipedia).
Is er een politieke crisis? Nee. Een persoonlijk feit? Nee. Is het vertrouwen opgezegd? Nee.
Wat had moeten gebeuren is dat een meerderheid in de Tweede Kamer het vertrouwen zou opzeggen. De PvdA-fractie had het vertrouwen op moeten zeggen.
Bomhoff en Heinsbroek zijn opgestapt wegens conflicten in de LPF.
Zou Bos het van de LPF hebben afgekeken? Van Koning Fortuyn?
Nijs, De Graaf, Binkhorst, Pechtold, Van der Laan – allemaal afgetreden omdat hun eigen D66-fractie in de Tweede Kamer het vertrouwen opzegde. Niet omdat de leider van D66 het wilde.
Bos stuurt Aboutaleb naar Rotterdam … eist ontslag van Vogelaar … wat is het volgende?
Jan
Vogelaar slaat terug vandaag met een opinieartikel in het NRC:
http://www.nrc.nl/opinie/article2063547.ece
TXtSO9 urjpujrqabkp, [url=http://ujyhtopxkyrg.com/]ujyhtopxkyrg[/url], [link=http://obsnqcplnfdk.com/]obsnqcplnfdk[/link], http://gusuegxdgoqy.com/
Wat een zwak verweer zeg van Ella Fladderaar!!
Zij behoort immers tot de club met linkse struisvogels. degene dus die al heel lang, enkele decennia, van geen probleem wilden weten!
Ella is en was een politiek brekebeen.
het werkt in de politiek net even wat anders dan in onze eigen grote mensenwereld.
Ella was bezig de partij, die weer in de lift zit, schade toe te brengen.
Het partijbelang gaat voor alles.
Hoe simpel kan het zijn!!
Lieke (#51),
noem je dat in de lift zitten? Bos, die ongetwijfeld de baas van de door de koningin bezeten Shell wilde worden, is als een koning op een zetel gaan zitten en deelt de koningin (die formeel toch al niets meer heeft te vertellen) niets mee en deelt de volksvertegenwoordiging mee, dat zij niets te makken heeft met zijn interne aangelegenheden. Terug naar voor 1850 of daaromtrent. Koning Bos zegt ‘kop eraf’. Geen verantwoording aan het volk, geen ‘rule of law’. Heel ernstig en niet eerder vertoond. De Tweede Kamer weet niets te verzinnen dan wat geiten en giechelen.
Jan