En alweer is het raak, een autochtoon die zijn eigen kinderen vermoordt. Plus zijn ex-vrouw, zijn vriendin en de hond. Het gebeurt zo vaak, dat we het haast niet meer in de categorie ‘incidenten‘ kunnen plaatsen. Wat verder natuurlijk opvalt, is dat de autochtonen bij dit soort krankzinnige moordpartijen oververtegenwoordigd zijn. In de media worden deze slachtingen bijna liefkozend ‘familiedrama’s’ genoemd. Maar als ik het zo allemaal op een rijtje zet, zouden we het in deze tijd van ‘bevolkingsgroepen tegen elkaar uitspelen’ beter een ‘autochtonendrama’ kunnen noemen. Dat het zo vaak (bijna altijd) autochtone Nederlanders betreft, moet dan ook wel haast aan de cultuur liggen. Het moet dan ook een vrij achterlijke cultuur zijn, als je uiteindelijk beslist, wat de reden ook moge zijn, om je eigen kinderen te vermoorden. Vaak is het motief nogal onduidelijk, maar in het laatste geval heeft de autochtone dader het erover dat zijn kinderen in de hemel zullen komen door zijn slachting. Dat het vermoorden van de eigen kinderen wellicht een joods-christelijke traditie zou zijn, is dan ook niet uit te sluiten. Het zou in ieder geval mogelijk één van de bepalende factoren geweest kunnen zijn. Maar…Noureddine, onze knuffelautochtoon, voel je niet aangesproken hoor, jij bent anders! Het is allemaal ook zo makkelijk…
Pssst..
Wij Blijven Hier! is het platform van de Nederlandse moslim. Wij bieden ruimte aan sterk uiteenlopende meningen en standpunten. Want waarom zou je het leven makkelijk maken als het moeilijk kan? Niet alle meningen en standpunten hier komen overeen met de onze. En anders dan je wellicht van ons verwacht, hebben wij ook niet alle wijsheid in pacht. Dus mocht je het ergens niet mee eens zijn, dan horen we het graag!
En, ben jij al Vriend van WBH?Dank voor je bezoek aan Wij Blijven Hier! Wij zijn al meer dan tien jaar hét platform in Vlaanderen en Nederland voor een authentiek moslimgeluid. Dat doen wij (het team van WBH!) met héél véél plezier en geheel op vrijwillige basis, zonder subsidies. Bewust, want we willen dicht blijven bij wie we zijn.
Wil jij samen met ons de onafhankelijkheid die wij hebben bewaren? Te gek. Dat kan door een eenmalige donatie,
maar ook door Vriend van WBH te worden middels een jaarlijkse
donatie. Dan drinken we dat kopje koffie ook samen.
Doe je mee?
Dit delen:
ReFlex is WBH’er van het eerste uur. Geboren in de jungle van India, opgegroeid in de straten van Rotterdam-West. Het leven is een paradox, dus is hij getrouwd met een Amsterdamse Pakistaanse. Hij is apotheker van beroep, Ajax-supporter van nature. Plezier haalt hij uit zijn islamitische studies, uit zijn sport en vooral uit zijn gezin en twee kinderen! Oh ja...en zijn naam is Jilani Sayed.
Lees andere stukken van
65 Reacties op "Het Autochtonendrama"
Autochtonen oververtegenwoordigd in dit soort familiedrama’s?
Nog iets waar allochtonen zich niet aanpassen aan de mooie Nederlandse cultuur. :P
Ondanks alle tragiek, een scherpe parafrasering ;)
Ook hier moet cultuur wel degelijk als oorzaak bespreekbaar zijn.
Wellicht kan de etnische achtergrond van daders geregistreerd en beter onderzocht. Misschien kunnen gerichte hulpverleningsprogramma’s voor deze doelgroep van start gaan, of kan de AIVD infiltreren?
Maar even wél serieus: stress en eenzaamheid – toch twee veel voorkomende leden in onze westerse samenleving – zijn m.i. aan deze drama’s mede-debet.
Haha :)
dit komt zooooooooooooo bekend voor
Scherpe analyse Jilani om het aan de joods-christelijke traditie te koppelen.
Laten zulke mensen zich misschien inspireren door deze bijbelse passages?
Jesaja 20-21
Het nageslacht van een schurk als jij zal voorgoed getekend zijn.’
21 Leid zijn kinderen naar de slachtbank om wat hun ouders hebben misdaan.
Ezechiel 9:6
Oude mensen, jonge mannen en vrouwen, moeders en kinderen ”“ jullie moeten ze allemaal ombrengen
Leviticus 20:9
Wie een vloek uitspreekt over zijn vader of zijn moeder, moet ter dood gebracht worden. Hij heeft zijn eigen vader of moeder vervloekt en heeft zijn dood aan zichzelf te wijten.
dasdas
mijn scherpe analyse.
Er zijn gemeenten waarin winkels geterroriseerd (meerdere malen overvallen) door (bijna alleen maar) allochtone jongeren.
Dat zijn gevallen die in bepaalde gebieden gebeuren. Bepaalde gebieden waarin (toevallig allochtoon) tuig woont.
Op wat voor manier wil je dit vergelijken?
om maar niet te spreken over overige gevallen door het hele land waar bepaalde groepen oververtegenwoordigd zijn.
Op welke manier moet je dat in perspectief zetten.
(uitgezonderd dat de media in bepaalde gevallen misschien ver gaan met het vermelden van etniciteit.)
p.s. Ik lees de spits. Van de …gezocht artikelen… zoeken ze wel erg vaak een getinte man, al dan niet met noord afrikaans uiterlijk)
Racist,
Vind je het niet grappig? ;)
niet meer dan grappig.
wat niet weg neemt dat ik mij als autochtoon beledigd voel.
En nee, ik ga geen supermarkten boycotten.
p.s. Is een serieuze vraag. Wat kan een autochtoon leren van de multiculturele maatschappij?
Kan mij niet zoveel bedenken.
Nu wordt het ‘familiedrama’ genoemd, als het allochtonen zijn ‘eerwraak’ :)
9… zijn vijf-jarige dochter beschaamde zijn familie. Zij flirte waarschijnlijk met bejaarde mannen.
[quote]wat niet weg neemt dat ik mij als autochtoon beledigd voel.[/quote]
En hoe denk je dat allochtonen zich voelen?
[quote]Wat kan een autochtoon leren van de multiculturele maatschappij?[/quote]
Lekker eten? ;)
Gastvrijheid?
Vernieuwing en import van goede vondsten. Zo zijn de idealen vrijheid, gelijkheid, broederschap Frans. Het kapitalisme is verrassend Hollands van origine. Kan een Amerikaan toch wat van leren.
Trendy, suksesvolle, therapiemethodes (Marsha Linehan’s Dialectische GedragsTherapie; mindfulness) zijn Boeddhistisch. Internet is Amerikaans (of was het Zwitsers?). Onderzoek en behoud het goede.
Als je zelf al tevreden bent met je leventje, hoef je niks te leren van een andere cultuur – ook prima toch.
Er is echter een vertroebelende factor – los van alle dingen die wel al te leren zijn: de Westerse cultuur plus Japan ([i]anime?[/i] – beter dan Disney) kent de meest welvarende leefomstandigheden. Wanneer er welvaart is en nauwelijks cultuurbeschadiging door oorlog etc komen de voordelen van een cultuur veel beter tot hun recht. Makkelijk praten dus als autochtone Nederlander.
Wist je trouwens, dat Indo’s de Rock & Roll Nederland in hebben gebracht? Die stijfkoppige Hollanders vonden het maar onzedelijk. Als het aan hen had gelegen hadden we nog steeds op kerkorgelmuziek gedanst.
Barbecue is Caribbisch. Tulp is Turks. Nou ja, ga zo maar door.
#4 Helaas Kamal, leuk geprobeert!
Er is geen oorlog met de Autochtonen of met een land waar een Autochtonenreligie dominant is. Daarom dat zowel de media als politiek er geen weinig brood in ziet.
Met andere woorden, er is geen behoefte om de publiek te manipuleren of te brainwashen.
Dus die Bijbelse passages zien de media als politiek niet.
Grappig om dat te posten in een week waar een Surinamer zijn dochter heeft vermoord. FAIL. EPIC FAIL.
Maar goed, laat ik het spel dan meespelen: Ik voel me buitengewoon gekwetst doordat mijn christelijke cultuur hier beledigd wordt en overweeg een gang naar de rechter. Ook ben ik nu al bezig met een dreigbrief te schrijven aan de columnist en zoek ik zijn adresgegevens op. JESUS AKBARRRR.
b]Jesus Albar[/b] nog wel. Het moet niet gekker woorden. Binnenkort gaan we allen InshaAllah in plaats van het Christelijke term Deo Valente gebruiken.
Reflex…wij als mensen zijn onvolmaakt. Het beste dat we kunnen doen is zelf het goede voorbeeld geven en dat begint thuis.
Die verschrikkelijke familie moorden gebeuren ook in NZ, (Pakeha, European Kiwi’s zijn zo genoemd)Robin Bains of zijn zoon David in Dunedin schoot zijn vrouw en kinderen dood met een .22 geweer. David werd ervan beschuldigd en heeft zijn tijd in de gevangenis uitgezeten. Nu is er een rechtszitting gaande die de beschuldiging zal omkeren dus Robin is de moordenaar?
Verder Maori vader vermoorde jonge dochter die teveel huilde en op zijn
zenuwen werkte. Ja, dit is de donkere zijde van de mensen en hun kulturen.
Een mens lacht met voorspoed maar kan onberekenbaar zijn met tegenspoed.
Het vrouwtje roept,Johan…,”Koffe en koek” dus nu cheers en met vriendelijke groeten van Christchurch.
#12,
[b]Er is helemaal geen oorlog met de moslims.[/b]
Er zijn oorlogen met een aantal misdadige regimes.
Om onduidelijke redenen is uit de totale hoeveelheid foute landen die er zijn een aantal zogenaamd moslim voorbeelden geselecteerd om ruzie mee te maken. Waarschijnlijk, omdat de Amerikanen te veel geld en belang hebben in veel andere foute clubs.
Wat dat brainwashen betreft: de missie is al volbracht.
HAHAHA HET GRAPPIGSTE IS DAT HET BIJ DEZE SCHRIJver om sarcasme gaat, maar dat de mensen waar hij op doelt dit soort dingen zeggen uit pure ernst!
Beste CLuetrain,
Dat jij er seriues op ingaat?
heb je weleens van sarcasme gehoord….
denk je nou echt dat Reflex niet weet dat misdaden in elke cultuur of waardan ook voorkomt?(dat was ook o.a zijn punt)
Door die surinamer aan te halen laat je nu juist zien dat zijn artikel treffend is.
Ja Zap, mijn reacties waren serieus; ik ben ook serieus de adresgegevens van de columnist op het zoeken. Heb ze bijna!
Leuk stuk!! Qua humor wel een beetje gedateerd. Maar Reflex begint het als moslim zijnde wel aardig onder de knie te krijgen! ;-)
Ik vind het een botte claim om te zeggen dat Nederlanders niet gastvrij zijn.
Nu noem je ook allerlei gebruiks producten. Ook zonder multiculturele samenleving komen die producten hier.
door Marketing. Dat is een aantal jaren uit Amerika komen overwaaien.
Maar het is ook leuk dat je een aantal producten noemt van groepen die niet/nauwelijks vertegenwoordigd zijn in deze multiculti maatschappij.
Om iets te leren van een culuur zijn geen volksverhuizingen nodig.
Als je de geschiedenis in wilt duiken. De nul en het huidige telsysteem komen uit Indonesië en Turkije. Bijna een millennium geleden.
Ver voordat de term multiculti samenleving überhaupt (duits import woord) bedacht is.
Over gastvrijheid gesproken.
Ik denk dat ik proefondervindelijk maar eens ga onderzoeken hoe het zit met de islamitische gastvrijheid in laten we zeggen, Medina of Mekka!
Eens kijken of men daar vanuit de waarde vrede en medemenselijkheid en tolerantie, zoals deze wordt gepropageerd vanuit de islam, reageert op mijn verschijning.
poehey jilani,
ik geloof dat je daar toch op wat gevoelige teentjes danwel pikkies heb getrapt.
en mijn baard is niet oranje, maar rood ROOD ROOD ZEG IK JE!!!
Zelfbehandeling van depressie 101: Ben je ongelukkig? Moord je gezin uit, eer je collegas.
#25,
Dat s in ieder geval een stuk beter dan: Denk alleen aan je eigen eer en trots en steek je dochters in de fik, of huwelijk ze uit aan bejaarde viezeriken, met verschrompelde pikkies!
Volgens mij ben jij Saifullah gewoon jaloers omdat deze lui zonder hun eigen wel en wee in acht te nemen de daad bij het woord voegen, en ook de hand aan zichzelf slaan.
Ik hoor je denken Izzy; Waarom zij wel en ikke niet!!
Tja Izz, dat vergt of een behoorlijke mentale dwaling dan wel afwijking, of een paar “cojones” waar je u tegen zegt!!
En voor beide kom jij niet in aanmerking. ;-)
Hoe weet jij dat bejaarden ‘verschrompelde pikkies’ hebben? Ranzig figuur!
Ja, je hebt helemaal gelijk!
Die vrouw zou gestenigd moeten worden!
Natuurlijk niet echt. Wat ik bedoel te zeggen is dat de islam zelfs in dit geval niet beter was geweest.
In juli 2002 steekt een vader (35 jaar) in Roermond zijn huis in brand. Zes van zijn zeven kinderen vinden hierbij de dood.
In december 2003 steekt een man in Schiedam van 30 jaar zijn vriendin en twee kinderen dood.
In mei 2004 vermoordt in Berghem een moeder haar drie kinderen. Zij pleegt daarna zelfmoord door voor de trein te springen.
In oktober 2004 wordt in Naaldwijk een moeder met drie kinderen gevonden. Zij hebben ernstige steekwonden, waaraan de moeder overlijdt.
In december 2004 wordt in Ruurlo een 22-jarige vrouw door haar ex-man vermoord. Ook haar moeder komt naar aanleiding hiervan om het leven.
In januari 2005 vindt de politie in een woning in Zoetermeer twee dode kinderen. De moeder pleegt zelfmoord door voor de trein te springen.
In april 2005 doodt een man uit Zoetermeer zijn 31-jarige vrouw en zijn dochters van 3 en 5 jaar. Later worden de lichamen in Alphen gevonden.
Ook in april 2005 vermoordt een man in Hilversum zijn drie kinderen en zijn vrouw, waarna hij de hand aan zichzelf slaat.
In maart 2006 schiet een man uit Zoetermeer zijn ex-vriendin dood en schiet haar stiefvader neer. Zij laat twee kinderen van 6 en 8 jaar achter.
In juni 2006 worden een meisje van bijna twee en een jongetje van zes maanden dood gevonden in een woning in Purmerend.
In juli 2006 worden in een woning in Ermelo de lichamen gevonden van een politieman en een vrouw. Uit onderzoek blijkt dat de politieman zijn vrouw met zijn dienstwapen heeft doodgeschoten en daarna zichzelf.
In december 2006 wordt een vijfjarig jongetje dood aangetroffen in een woning in Apeldoorn. De 27-jarige moeder meldt zich kort daarna bij het politiebureau.
In maart 2007 worden in een woning in Hengelo (Gelderland) de levenloze lichamen van een moeder en twee kinderen aangetroffen. De vader wordt zwaargewond naar het ziekenhuis overgebracht.
Ook in maart 2007, nauwelijks een week na het familiedrama in Hengelo, springt een man samen met zijn twee kinderen in de buurt van Haarlem voor de trein, na eerst zijn schoonmoeder te hebben vermoord.
In september 2007 steekt een 29-jarige man uit Melissant zijn 31-jarige vrouw en 3-jarige kind neer.
In oktober 2007 brengt een 37-jarige moeder haar 16-jarige kind om het leven in een huis in Enschede alvorens in Hengelo (Overijssel) voor de trein te springen.
In november 2007 brengt een 38-jarige man in zijn woning in Middelburg zijn zoontje van 5 en dochtertje van 2 jaar om het leven. Da
Racist,
Waar ik vandaan kom, telt normaal Nederlands: kopje koffie (klein) met koek (één) niet als gastvrij. Alles is relatief en [i]Dé[/i] Nederlander is niet gastvrij.
Ik noem trouwens niet alleen produkten. Produkten zijn makkelijker te verwoorden “tulp” enzo.
[quote]door Marketing. Dat is een aantal jaren uit Amerika komen overwaaien.[/quote]
Haha, ik ben je even kwijt. Het spel was toch, dat ik jou vertel wat we in Nederland aan verworvenheden allemaal aan het buitenland te danken hebben? Maar, altijd fijn om aangevuld te worden ;)
Ik ben zelf ook geen fan van volksverhuizingen, maar het hoort nu eenmaal bij ons als mens. Ik was toen ik in mijn huidige straat kwam wonen niet te spreken over mijn autochtoon-volkse buren. Nu ik er langer woon, blijken ze heel aardig te zijn. Je hebt je buren niet voor het kiezen, maar als je de moeite neemt ze te leren kennen blijken ze net zo lief, aardig, stom, et cetera te zijn als de mensen uit je eigen subcultuur.
Goed en kwaad zit niet in een pakkie, of een club, maar in je hart.
ik ben zelf ook niet altijd te spreken over mijn autochtone buren. maar t gaat niet om wat Nederland aan het buitenland te danken heeft, Maar wat Nederland aan de multiculturele maatschappij te danken heeft.
zelf denk ik aan blijf van mijn lijf huizen vol mishandelde vrouwen, eerwraak, angst voor terrorisme, en constante politieke debatten over integratie.
Ik beweer niet, dat een multiculturele maatschappij alleen maar voordelen heeft. Er zijn zeker ook nadelen – net als bij een monoculturele maatschappij. De volle Blijf van mijn Lijf huizen zijn indicatief voor een groter probleem – niet ontkennen, maar aanpakken.
Eerwraak is een Nederlands woord voor allochtoon familiedrama. In groter context betreffen beiden ongelukkige gezinnene. Allochtoon/Autochtoon is hier géén onderscheidend kenmerk.
Angst voor terrorisme heeft – op de media na – niets met een multi-culturele maatschappij te maken. RAF, Rara, ETA … angst voor terrorisme is het gevolg van een internationale oorlog en een intern verscheurde samenleving. Of moet ik zeggen: verzuild. Ergens na de Middeleeuwen liep er een barricade dwars door de hoofdstraat bij het stadhuis met aan de ene kant de ene Christelijke sekte, aan de andere kant de andere. Heeft Willem v Oranje niet iemand volgens hemzelf niet moeten vierendelen? Angst voor terrorisme in de schoenen schuiven van allochtonen is weinig fair.
Constante politieke debatten over integratie: ja, ik word Verdonk en WIlders ook beu. Ze kloppen een probleem op en spinnen er garen bij. Zwendelaars.
Ik persoonlijk heb zeer veel aan een multi-culturele maatschappij.
Ten eerste, mijn praktische rechten zijn sterk verbeterd door de komst van andere culturen. Er was in de monoculturele christelijk-humanistische hegemonie geen plek voor mij, of mijn geloof.
1) De reputatie van Wicca is in maatschappelijke zin behoorlijk verbeterd sinds de laster en vervolging die tot in de jaren tachtig gebruikelijk was. Als andere geloven mogen, is het gevolg dat wÃj ook mogen – waar daarvoor alleen de kerk mocht.
2) Ik kon vroeger nergens de ingredienten krijgen die ik gebruik bij het koken. Nu wel.
3) Ik werd vroeger scheef aangekeken, nu niet.
4) In mijn eigen vak – psychologie – kan nu openlijk erkend worden, dat niet-westerse religies op veel punten zinvolle therapeutische technieken toepassen – technieken die minder kosten en meer resultaat hebben dan het vroegere westerse analytische gezwets. (Bijvoorbeeld: Er is (te sterk versimpeld) een concurrentiestrijd ontstaan tussen Freudianen en toepassers van meditatie als genezingsvorm – die door laatstgenoemden gewonnen wordt.)
5) Ik vind een jaarlijkse pasar malam erg fijn om hier in NL te hebben – om nostalgisch de sfeer van vroeger bij ons thuis op te snuiven.
http://www.tongtongfair.nl/
6) Dit soort zaken – en meer die ik slecht onder woorden kan brengen – doen mij bloeien in een multi-culturele oase, verdorren in een monoculturele woestijn.
Niet iedereen is hetzelfde, Racist. Diversiteit is leuk.
#39,
Dat is een indrukwekkende lijst zeg! Dat zal je wel eventjes wat tijd hebben gekost, om deze bij elkaar te zoeken!
Erg knap zeg!
Maar wat wil je hier nu mee zeggen? Of is het de bedoeling dat ik een tegenlijst opstel?
Een lijst met alle misstanden waar islamitische papa’s, die ook wel eens, net als allah, voor god wilde spelen, de afgelopen jaren voor verantwoordelijk waren?
Een lijst met voorbeelden van moslim papa’s die, hun kinderen op instigatie van een tandloze en analfabetische buurman verminken of doden? En dit alleen en enig om ZIJN eigen eer ter redden!
Wat natuurlijk wel begrijpelijk is, het is namelijk het enige wat hij bezit, dankzij zijn rotsvaste geloof in de islam.
Maar nogmaals chappeau!! Misschien een leuk onderwerp voor een spreekbeurt?
#34 is lieke, er ging even wat fout. Was bezig met een zin, maar de cursor was even niet waar hij horde, vandaar de naam islam, op de plek waar mijn naam hoort te staan.
Beste Saifullah,
Misschien moet je ipv je bezig te houden met je kinderlijke site, eens wat vrijwilligers werk in de zorg gaan doen!
Zeg maar ons voorland. Zeker nu met de vergrijzing, zijn er dus massa’s verschrompelde pikkies en zure dozen te bewonderen tijdens het werk!
En als eenmaal door die fase heen bent, dan misschien, heel misschien leer je ook nog eens wat. ;-)
Is wicca niet toegenomen en meer geaccepteerd door serie’s zoals, charmed en diverse films over hekserij de duivelsvererin?
Mijn ervaring is dat gestoorde huisvrouwen in een gekke bui wicca worden, zonder serieus het religieuze aspect daadwerkelijk te kennen.
(ik zeg niet dat alle wicca gekke huisvrouwen zijn, maar er zijn er een hoop)
Net zoals er veel huisvrouwen een maand tai chi beoefenen zonder enige religieuze betekenis, om vervolgens over de fase heen te stappen.
op die manier komt er ook meer acceptatie, en komen ook meer recepten beschikbaar.
En Wicca heeft overduidelijk veel raakvlakken met de Islam. Logisch dat er meer acceptatie is.
“Mensen die het moeilijkst te overtuigen zijn , zijn zij die weten dat ze ongelijk hebben”
Ze zullen eeuwig doorgaan met citaatjes plukken van Telegraaf en argumenten vissen, maar helaas veranderd de werkelijkheid er niks mee.
Hitler was een afvallige tot atheist omgedoopte freak, Ousama Binladen werkte voor een amerikaanse Intelligence CIA tijdens de Koude oorlog en Israel is de grootse oorlogmisdadiger en De wereldbank is in handen van Vrij metselaars en de de grootste rampen zoals in Chernobiel is veroorzaakt door Amerika.
Via de media proberen ze een andere werkelijkheid te creeeren , maar je moet toch wel heeeel erg dom blind of arrogant zijn als er geen eurootje gaat vallen!
Zap ieder zijn waarheid
Elvis leeft, Paul is dood, en de maanlanding is in een studio opgenomen, de Twintowers zijn door de CIA opgeblazen. En als je serieus genomen wil worden, kun je je het beste melden bij het COC. Volslagen onzin blijkt moeilijk te ontkrachten, sommige lieden geloven liever dan dat ze werkelijk weten.
Racist
#37, Huh?!?
“Jouw ervaring” met Wicca?
Het is duidelijk dat je niet weet waar je over spreekt en vol zit met seksistische vooroordelen. Aangezien we echter geen bekeer-religie zijn, mag je ze houden en lekker thuis spruitjes blijven eten. De ‘gekke huisvrouwen’ hoeven je niet. Bof jij even.
dvh #40
1) “Als je serieus genómen wil worden, kun je je het beste melden bij het COC”??
2) Makkelijk he, zo’n eenvoudige wereld. Alles voorspelbaar, net de Truman show.
@Alison, Tuurlijk joh, geloof lekker dat de CIA overal achter zit. Voor sommige mensen is geen enkel bewijs voldoende, die geloven liever de Islamitische feiten.
Heel eng al die autochtonen die elkaar vermoorden. Als ik Moslim was, dan zou ik snel verhuizen naar een veilig Islamitisch land…Dit gedrag kan namelijk wel eens besmettelijk zijn.
Maar gelukkig gebeuren dit soort nare dingen NOOIT in een islamitisch land.
============
Acht Turken doodgeschoten in appartement
dinsdag 2 juni 2009
(Novum/AP) – In een appartement in Adana, in het zuiden van Turkije, heeft de politie de lichamen gevonden van acht mensen. Volgens burgemeester Aytac Durak van Adana zijn de acht doodgeschoten.
De slachtoffers behoorden volgens de burgemeester allen tot dezelfde familie. Het zou gaan om een gescheiden verpleegster, haar drie kinderen en een aantal van haar broers en zussen.
De politie is een onderzoek begonnen naar de moordpartij. Er wordt rekening mee gehouden dat het een geval van eerwraak betreft.
http://www.elsevier.nl/web/Nieuws/Laats … tid=235874
Allison. Misschien begrijp jij mij niet.
Ik zeg niet dat alle wicca gekke huisvrouwen zijn. Er zijn ook serieuze wicca, die het als religie bedrijven.
Maar …censor… is in een gekke bui wicca geworden, zegt ze. Dat is een fase, en ze was er zo weer over. Deze “wiccan” is een gekke huisvrouw die in een gekke bui maar wat doet. En zij was niet alleen. genoeg van haar gekke vriendinnen huisvrouwtjes die gezellig meededen.
Mijn ervaring. Maar zulke modegrillen zorgen ook voor meer acceptatie.
Om nog verder te gaan op jouw statement.
In deze multiculturele maatschappij is het voor iemand die gelooft in de oude germaanse goden nog steeds moeilijk. toevallig is die nog niet gevoellig geweest voor een modegril.
Racist,
Dank voor de toelichting.
Ben het met je laatste opmerking eens.
Waar blijft mijn driemaal geposte reactie op #42?
maar om mijn standpunten toe te lichten. Ik ben een NUCHTERE HOLLANDER. (vertaling voor de allochtonen, KAASKOP).
Ik heb geen probleem met Homo’s. Ik heb echter wel een probleem met homo’s die het nodig vinden zichzelf tot in het absurde te profileren als Homo’s. Daarom heb ik een probleem met de gayparade. Daarom hebben veel Nederlanders een afkeer ten opzichte van Gordon, en Gerard Joling.
(Ik heb ook een probleem met Hetero’s die tot vervelens toe overdreven en onrespectvol over vrouwen en dikke tieten lullen)
Doe maar normaal, dan doe je gek genoeg. ook Nederlandse cultuur. het zou fijn zijn als sommige mensen in de “multiculturele maatschappij” dat soort dingen leren van de Nederlandse cultuur.
Zeker omdat deze multiculturele maatschappij in Nederland gehuisvest is.
Leg niet te veel nadruk op wat autochtonen kunnen leren. het gaat twee kanten op.
(hoewel ik eerlijk niet weet wat ik leer, of wat überhaupt de cultuur is van verschillende groepen allochtonen)
Wees jezelf, maar val anderen er niet mee lastig. en acceptatie houd ook in dat jijzelf accepteerd dat anderen het soms niet met je eens zijn.
Wees wat jij fijn vind. Maar waarom moet iemand anders daar een goedkeuring over geven. Doe het voor jezelf en val anderen er niet mee lastig.
En houd het binnen de perken zodat je niet buiten de boot valt in Nederland.
En dit is niet in tegenspraak met wat ik eerder gezegd had.
Wees wat je wilt zijn, tot zekere mate,
Doe maar normaal dan doe je gek genoeg.
Maar als je acceptatie wilt, accepteer dat anderen het er niet altijd mee eens zijn.Accepteer dat er grenzen zijn tot waar je jezelf kunt uiten.
En accepteer dat jij je soms ook aan anderen moet aanpassen, omdat er anders conflicten komen.
Uit jezelf, maar zeg niet dat je volledig anders bent. Onvermijdelijk behoor je toch tot de groep.
Als je te ver gaat dan plaats je jezelf buiten de maatschappij.
Wie bepaalt die grens van zelfexpressie? Jij? Politiek Den Haag? Wilders? Bin Laden? Snap niet zo goed waar je heen wilt met je punt. Het klinkt zo cliché.
Ach, de één vermoordt z’n kinderen, de ander voedt ze op als een gelovige gehersenspoelde dwaas die in sprookjes gelooft. Ik weet eerlijk gezegd niet wat onmenselijker is.
Als ik t kon bepalen, en iedereeen zich eraan hield, dan hadden we nu waarschijnlijk minder problemen
hahaha , netjes geschreven.
Voor sommige vereist het wat denkwerk maar jah ,
Echt zieke mensen tegenwoordig.
Grappig dat er voor de moeilijkste baan op aarde geen opleiding bestaat. Blijkbaar is dit hun manier om ontslag te nemen.
As salaam alaikum Reflex,
ben aangenaam verrast door de scherpte en toon :)
Mooi stuk!
Salaam,
Naila
http://www.nu.nl/algemeen/2003425/gezinsdrama-in-almere.html
Het is weer eens raak…
Lieke,
Gaarne jouw kijk n.a.v terreur in Almere. Weer een incident?
Waar slaat dit artikel nou weer op.
‘Het moet dan ook een vrij achterlijke cultuur zijn, …’
De “incidenten” komen inderdaad steeds vaker voor. Echter, niet alleen allochtonen ergeren zich eraan.
Ook die andere achtelijke autochtonen vragen zich af wat zoeen persoon bezielt.
Uiteraard zullen er culturele verschillen zijn op de wijze dat het gebeurd. Hoe vaak ik wel verhalen heb gehoord over marokaanse jongens die hun vriendin in de fik steken e.d. dat is echt een marokaanse traditie blijkbaar. Gelukkig hoor je er niet zo veel meer over. Maar zal gerust de wereld nog niet uit zijn.
Moslims die het nodig vinden zichzelf op te blazen in een volle bus/trein.
Christenen die liever mensen op de brandstapel zien dan dat ze toe moeten geven dat de wereld rond is en niet plat.
Zo is het ook een rage om zwaarbewapend een school binnen te lopen, overgewaaid vanuit Amerika.
En zo zijn er nog legio meer culturen met hun eigen ‘ding’ om in de krant te komen/problemen op te lossen/ongenoegen te uiten.
Maar wat er in dit artikel gebeurd is ‘wijzen naar..’ en vaak zijn de handjes van de wijzende vinger ook nooit de schoonste.
Dus dit artikel is niets meer dan een soort liefdesbrief aan jezelf.
Wijzen naar de gebreken van anderen, lekker aandikken, en je beter voelen over jezelf. Je wilt zelf ook niet geasocieerd worden ‘met de criminele irritante nederlanders van marokaanse afkomst’.
Zelf scheer je wel even de nederlanders over een dezelfde kam.
Dat het zo vaak (bijna altijd) autochtone Nederlanders betreft, moet dan ook wel haast aan de cultuur liggen. Het moet dan ook een vrij achterlijke cultuur zijn, als je uiteindelijk beslist, wat de reden ook moge zijn, om je eigen kinderen te vermoorden.
eerwraak, enough said….
Roux,
Geen gevoel voor humor?
De column is een parafrasering van wat dagelijks – even onheus – aan koffietafels over buitenlanders gezegd wordt.
Maar als ik Reflex’artikel goed begrijp heeft zo’n drama, ongeacht binnen welke cultuur, wel een link naar een religie ??
Zou het dan toch zo zijn, dat de uiteindelijke verlossing in atheïsme gevonden zal worden?
Ach, humanisme is het CDA van de wereldreligies: pragmatisch in het midden,inhoudelijk leeg.
Ons staatsbestel kan niet om het atheistisch-humansimse als leidraad heen, omdat bij elk alternatief wel een groep erger gaat steigeren – dus maar een bloedeloos compromis, het humanistisch staatsbestel.
Volgens Matt Dillahunty wel mark.
:-)
http://www.godvoordommen.nl/2009/06/09/matt-dillahunty-geeft-theist-er-ongenadig-van-langs/
Jeetje Alison, het klinkt alsof je zowel het humanisme alswel het cristendom verwerpt, en dat komt best gefrustreerd over hoor.. Sterker nog,als ik je een beetje kan doorgronden, dan neig je toch naar het fundamentalisme.. De bakermat van ellende zullen we maar zeggen.
Maar om on-topic te blijven, het artikel van Reflex is (hopelijk)bedoeld om te sarren, om iedereen eens over op scherp te zetten.. Een goeie zet als je het mij vraagt.
Elk “weldenkend” mens brengt een ander mens geen schade toe.. Moord geen familie uit,sluit geen kinderen op in de kelder, snijdt niet de neus van z’n vrouw af omdat de buurman zei dat ze naar hem keek, stenigt geen vrouwen omdat een boekje hen dit voorschrijft of begint een ooorlog wegens commerciele dan wel religieuze overtuigingen..
We leven in moderne tijden, het wordt tijd dat we ons als zodanig gaan gedragen
teksten als bovenstaande leveren het onweerlegbare bewijs, dat het papier geduldig is. Verder heeftniemand er iets aan!
Jullie blijven niet hier.