Minister Jet Bussemaker van Onderwijs wil dat gekeken wordt naar mogelijkheden om de beroepsopleiding tot imam en geestelijk verzorger opnieuw in te voeren.
De Tweede Kamer zint nu al jaren op het creëren van een zogenaamde ‘polderimam’. Een polderimam is, zoals dat positief geframed wordt, een ‘geïntegreerde’ imam. Als je ze zou vragen wat dat dan betekent, dan zullen ze zeggen dat de imam de Nederlandse taal spreekt, en weet wat er in de Nederlandse samenleving speelt. Wie kan daar nou tegen zijn, toch?
Maar inmiddels weten we allemaal wat de gevestigde orde bedoelt met ‘integratie’. Het is code voor: je aan de wet houden is niet genoeg, je moet jezelf (goedlachs) onderwerpen aan onze grillen, en misschien dat we dan eventueel over onze harten willen strijken en jullie een plaats aan onze voeten gunnen onderaan onze troon. Braaf moslimpje, braaf!
Ze denken dat Nederlandse moslims een soort van boetseerklei zijn, en dus naar believen gevormd kunnen worden naar wat de gevestigde orde graag ziet dat we zijn.
Ik zal het netjes houden, mevrouw Bussemakers, en u geen suggestie doen waar u die ‘Uncle Tom’-imam opleiding van u kunt stoppen. Ik zal zakelijk en to the point zijn: wij hebben uw paternalisme niet nodig.
Een imamopleiding toevertrouwen aan mensen die de afgelopen jaren er alles aan hebben gedaan om de islam en moslims als een ongewenste entiteit in Nederland te zien, kunt u echt vergeten.
Gebruik dat geld liever om een nationale anti-moslimhaat campagne op te zetten. Begin met uzelf en uw collega’s in de Tweede Kamer en de Senaat. Ik wil -gratis- het paternalistische deel van dat programma voor mijn rekening nemen. Je moet wat voor je land overhebben.
Was getekend,
Khadim Zaman
Foto: de universiteit van Al Quaraouiyine (Arabisch: جامعة القرويين) is een universiteit in Fes, Marokko, en is de oudste nog altijd operationele universiteit ter wereld (via Wikipedia)
17 Reacties op "Column Khadim Zaman | Minister Bussemaker van onderwijs verwart moslims met boetseerklei"
Poeh: wat een negatief stuk ! Wat een frustratie !
Maar: inderdaad de politiek moet zich niet bezighouden met het opleiden van leiders van welke religie dan ook. Scheiding tussen kerk en staat heet dat.
Wat een sterk stuk! Wat een assertiviteit wat een ruggengraat!
Inderdaad weg met intelligentie beledigende paternalisme. Scheiding tussen kerk en staat
Volledig terechte kritiek
@Redactie
Wat een prachtige stuk van Khadim Zaman!
”Disclaimer
De standpunten en meningen in dit opiniestuk komen niet noodzakelijk overeen met die van de redactie.”
Ik denk dat deze toevoeging bij dit artikel weg kan aangezien Khadim Zaman de spijker op zijn kop slaat en duidelijk schrijft wat de meerderheid van de moslims denkt over deze situatie. Applaus!
Ik ben dezelde mening toegedaan. Door de overheid opgeleide islamitische geestelijken is geen goed idee. Maar ik ben ook niet faliekant tegen. Als ze preken voor mededogen, vriendelijkheid en respect en zo ons proberen te vormen, dan mogen ze wat mij betreft ons ‘boetseren’ zoals jij zo mooi noemt.
Alsof ‘onze’ eigen imams het zo goed doen. Je hebt de extreme wahhabi’s, ze prediken haat. Een ideologie ontstaan uit de werken van ibn Taymiyyah. Ze geloven dat het afslachten van iedereen die hun duivelse manier van geloven niet accepeert geoorloofd is. Daarna de grote massa waarbij door de ‘buikspreek’ huis imams van de tirannieke sultans, amirs en dictators is ingeprent dat ze vooral niet moeten denken, te schikken met het lot, geen mening te hebben.
Voor je standpunt valt veel te zeggen. Maar dat doe je teniet door je negatieve, niet-constructieve, respectloze toon.Geef dan aan met argumenten hoe het volgens jou wél kan.
En echt waar?!? Je wilt dat er iets in een lichaamsdeel van iemand verdwijnt. Hou kun je zoiets vunzigs zeggen. Schaam je. Akhlaq mijn broer aghlaq. Tegen een vrouwelijke minister, nota bene.
Broeder, hou toch eens op met zoveel medelijden met jezelf te hebben. Daar help je jezelf niet mee. Ondanks de strubbelingen, de tegenslagen in het leven, is het van belang om hoopvol te zijn en om op een constructieve manier bij te dragen aan je samenleving. Dat ondanks er altijd mensen zullen die je niet als hun gelijken zien, is meer hún probleem. Dit getuigd namelijk van arrogantie en egoïsme.
Ons geloof leert ons om op de slechte woorden en daden van anderen te reageren met het goede.
Las ze ook een polderrabbijn creëren. Dat is net zo eerlijk. Die zijn ook zeer onverdraagzaam. Oom even de Jehova’s getuigen aanpakken aub: Lees wikipedia en ontdek hoe intolerant gestoord deze sekte is.
Wauw! Khadim je hebt exact verwoord hoe ik denk.
Ik ben blij en opgelucht, dat er 1 iemand is die wakker is.
Die alles doorziet en er doorheen prikt.
Jij hebt onderscheidingvermogen, moed, intelligentie en leiderschap in je. Je bent je bewust van heel veel dingen. Anderen zijn aan het slaapwandelen, zitten onder hypnose, of laten zich brainwashen of omkopen.
Echt Khadim ik bewonder je met mijn hand op mijn hart.
Halim: Toch wel fijn als je naar anderen kunt wijzen. Ook moslims zijn daar heel sterk in. Dan hoef je niet naar jezelf te kijken. Of je daarmee verder komt???
Ik vind het helemaal geen slecht idee. We zullen iets moeten doen aan de voedingsbodem tegen extremisme gezien het feit dat moslims zelf daar weinig tot niets zelf aan bijdragen. Paternalistisch kan alleen als je anderen paternalistisch laat zijn.
Neem zelf het initiatief om terrorisme tegen te gaan en de rol van sommige organisaties of moskeeen, en dan zal niemand het voor je willen doen. Doe je het niet dan is het niet vreemd dat dit soort ideeen de wereld inkomen. Heel simpel. Alleen maar gefrustreerd achteroverleunen, klagen dat de wereld (of althans het NLse deel ervan) tegen je is en verontwaardigd verder alles van je afschuiven leidt in ieder geval niet tot het gewenste resultaat.
Gisteren na een lange tijd weer eens het boek Animal farm van George Orwell gelezen in het Nederlands.
Na de 150 pagina’s in een keer uitgelezen te hebben dacht ik over de moslim gemeenschap in Nederland.
Zo zijn er personen die houden van suikerklontjes en lintjes net als Mollie. Of dieren die niet geletterd zijn en niet zien dat Boxer de paard naar de slachter wordt gebracht. De leugens geloven, geen kennis, geen inzicht , geen onderscheidingsvermogen hebben.
Maar eentje ziet wat er gebeurd en rent er achteraan, tevergeefs.
De schapen die gemanipuleerd worden door leugens en propaganda. Die naïef en goedgelovig zijn en alles geloven wat hen verteld wordt. Die door manipulatie
“Vier benen goed, twee benen beter” beginnen te roepen.
De 7 geboden die geleidelijk door zogenaamde vertegenwoordigers naar 1 gebod worden veranderd. Er zijn dieren die dingen doorhebben en dieren die niks doorhebben. Of denken vroeger was het slechter we mogen blij zijn. De varkens waarvan ze dachten dat ze hen vertegenwoordigden en het beste met hen hadden opeens op hun vijanden de mensen beginnen te lijken en op twee poten beginnen te lopen…
Met andere woorden..
de heuse revolutie waar Khalil Aitblal het over heeft is geen revolutie, maar slavernij.
De uncle tom menatliteit.
Maar zoals ik zei, sommigen houden van suikerklontjes en lintjes.
Helemaal mee eens. Ik ben voor sterke scheiding tussen religie en overheid… Maar dan gelijk doortrekken, geen geld aan moskeeen, kerken en tempels en christelijke, islamitische of hindoestaanse scholen.
@MPH,
Scheiding kerk en staat wil niets anders zeggen dan dat:
1) De staat religie neutraal is. Wat wil zeggen geen religie voortrekt op andere.
2) Bij het besturen van het land en het maken van wetten niet uitgaat van een religie.
Christenen, joden, moslims, hindoes etc. zijn burgers van dit land en betalen net als alle andere burgers belasting.
Ik heb niets met voetbal. Ergo ik vind dat de overheid voetbal en daaraan gelieerde activiteiten niet moet subsidiëren van mijn belastinggeld.
Sterker nog ik heb niets met sport! Ergo ik vind dat de overheid geen sportactiviteiten moet subsidiëren.
Ik heb niets met moderne kunst, opera, defensie etc. Ergo…..
Overigens worden moskeeën niet gesubsidieerd maar betaald door de moslimgemeenschappen zelf.
Volgens mij worden moskeeen veelal gebouwd door middel van geld uit rijke Arabische landen. Worden de grote moskeeen in NL betaald door de moslims in NL?? Je weet wel beter. Mag wel hoor, maar geef er geen draai aan. Dat is toch ook subsidie.
Sommige zaken krijgen subsidie van de overheid omdat de kiezers ( zoals ik ) dat blijkbaar een goed idee vinden, je weet wel, democratie enz. Of mogen die activiteiten eigenlijk niet volgens de Koran ? Inderdaad betalen alle inwoners van NL daarvoor belasting.
De meerderheid van de moslims in NL denkt zo. Daarom gaan we een zure toekomst tegemoet. Mijn verwachtingen zijn dat dergelijke maatregelen geforceerd toch gaan komen ondat de moslims in NL die graag het woord in deze voeren onvolwassen en incompetent zijn.
@
“Volgens mij……” Inderdaad volgens jou en wat jij vindt is in de regel nonsens.
In 2012 hebben 9.462.223 mensen hun stem uitgebracht. Denken die 9.462.223 eender over hoe de Nederlandse overheid het belastinggeld besteed? Wat jij vindt betekent niet dat die andere 9.462.223 kiezers dat ook vinden om maar te zwijgen van de 3.227.587 die niet zijn gaan stemmen.
Of de overheid subsidieert niks of de overheid verdeelt de subsidiekoek eerlijk over alle groepen in de samenleving.
@Alo,
Jij denkt te weten wat de meerderheid van de moslims denken, dat is heel wat anders dan wat de meerderheid van de moslims denken.
Wat men denkt te weten komt vaak niet overeen met de realiteit.
Ga jij je maar zorgen maken om de afbraak van de verzorgingsstaat, de teloorgang van de politiek, de telegrafisering van de media, de problemen in het onderwijs, de schuldenlast van de overheid en publiek, de milieuproblemen, de klimaatontwikkeling, de vergrijzing, de klad in de EU etc. Dan blijven wij moslims ons zorgen maken om de toekomst van de moslimgemeenschap in Nederland.