Voorpagina

‘Hollands Next Top Halal Slachter’

Wie is er nog toe in staat? Een konijntje naar de ‘andere kant’ sturen. Een kippetje om zeep helpen. Een schaapje in de douche laten ‘uitglijden’? We hebben hier natuurlijk over slachten. Halal-slachten. Want vlees groeit nog altijd niet aan een boom, en dieren bieden zichzelf nog altijd niet aan.

photo credit: Nasser Nouri via photopin cc

Slachten is een ambacht, eentje die onder druk staat. Vlees is tegenwoordig verpakt en gesneden in pakjes te koop. En zelf tijdens de feestdagen komt er soms geen vader of broer meer aan te pas.

Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) biedt daarom een uitkomst, een opleiding halal slachten. De cursus wordt verzorgd door opleidingsinstituut SVO. Er is speciaal lesmateriaal ontwikkeld en een speciale docent zat de cursisten bijspijkeren.

De aanleiding voor het starten van de opleiding is een in juni getekend convenant tussen toenmalig staatssecretaris Henk Bleker, religieuze organisaties, vertegenwoordigers van slachthuizen en dierenartsen.

De cursus begint op 29 november. Vandaag. Meld je dus aan, voor zover dat nog kan, en wie weet wordt jij Hollands Next Top Halal-Slachter.

Wij Blijven Hier werd in 2005 opgericht, omdat ze vonden dat ze er nog niet waren. Inmiddels zijn ze 3000 bijdragen rijker, die vrijwillig door beginnende én gearriveerde verhalenvertellers worden geschreven. Verschillend van columns, persoonlijke ervaringen tot verborgen nieuwsfeitjes. Ze kijken op hun eigen manier tegen de wereld aan, en vertellen zélf het verhaal. Wie zijn ze? Kijk om u heen. Want ze zijn hier. Zij Blijven Hier!