Deze is voor alle kids die in deze tijd opgroeien en gevormd worden.
Een tijd waarin volwassenen wapens leegschieten op onschuldige mensen omdat er al decennia, ruim voordat jij het levenslicht zag, een haatklimaat werd geboren.
Een tijd waarin jij de straat opgaat omdat volwassenen de aarde vervuilen en dit vervolgens ontkennen.
Een tijd waarin jouw leeftijdsgenoten – ‘influencers’ – massaal worden ingezet om jou vervolgens aan te praten dat consumeren en geld verdienen het hoogste ideaal zou moeten zijn.
Een tijd waarin politici elkaar van alles verwijten en maar al te graag gebruik maken van drama’s om meer en meer electoraat binnen te halen.
Een tijd waarin je zelfs ‘betrouwbare’ media niet meer kunt geloven omdat ze maar al te graag nep- en nonnieuws de wereld insturen als dat tot meer views en likes leidt.
Als je ondanks deze uitdagingen toch wat van het leven weet te maken maken, dan verdien je mijn respect.
Pssst..
Wij Blijven Hier! is het platform van de Nederlandse moslim. Wij bieden ruimte aan sterk uiteenlopende meningen en standpunten. Want waarom zou je het leven makkelijk maken als het moeilijk kan? Niet alle meningen en standpunten hier komen overeen met de onze. En anders dan je wellicht van ons verwacht, hebben wij ook niet alle wijsheid in pacht. Dus mocht je het ergens niet mee eens zijn, dan horen we het graag!
En, ben jij al Vriend van WBH?Dank voor je bezoek aan Wij Blijven Hier! Wij zijn al meer dan tien jaar hét platform in Vlaanderen en Nederland voor een authentiek moslimgeluid. Dat doen wij (het team van WBH!) met héél véél plezier en geheel op vrijwillige basis, zonder subsidies. Bewust, want we willen dicht blijven bij wie we zijn.
Wil jij samen met ons de onafhankelijkheid die wij hebben bewaren? Te gek. Dat kan door een eenmalige donatie,
maar ook door Vriend van WBH te worden middels een jaarlijkse
donatie. Dan drinken we dat kopje koffie ook samen.
Doe je mee?
Dit delen:
Abdelkarim. Voormalig hoofdredacteur van Wijblijvenhier.nl. Documentairemaker. Is geboren in de Zeeuwse contreien en wist al op vroege leeftijd dat het boerenleven niet voor hem was weggelegd. Hij besloot om zijn hooivork aan de wilgen te hangen, de koeien vaarwel te zeggen en zijn geluk te beproeven in Rotterdam. Hij studeerde Nieuwe Media aan de Universiteit van Amsterdam, was als journalist werkzaam bij de VARA, columnist voor KRO Hemelbestormers en Joop.nl, praat graag tegen vreemden, schaamt zich slechts voor zijn tenen en hoopt dat zijn levensmotto ooit de geschiedenisboeken ingaat: "Als je een geit een jurk cadeau geeft, weet je nooit wat er gebeurt"
Lees andere stukken van Abdelkarim
2 Reacties op "Deze is voor alle kids die in deze tijd opgroeien en gevormd worden"
Gelukkig is er nog genoeg ruimte om tegenkracht te bieden en de wereld waar je voor staat actief te vergroten. Als je tien jaar lang toeziet en alleen maar uit je neus zit te eten en alle media, YouTube kanalen, politiek, stichtingen, winstmakende bedrijven, projecten aan anderen overlaat, kan je nog lang wachten dat het veranderd.
Er zal een ‘greep naar de macht’ moeten komen. Er kan pas iets veranderen als onrustige bewuste mensen naar de macht grijpen. Dit kan op alle terreinen. Het gaat om veroveren van terreinen waar zij nu voor het zeggen hebben, en/of het creëren van een grotere parallelle wereld wat de de bestaande wereld teniet maakt. Er is een bestaande samenleving wat ooit door een groep mensen is gecreëerd, maar er is geen wet wat ons voorschrijft om daaraan te gehoorzamen.
Verder is referentie belangrijk, de Koran, de natuur, de oude normen en waarden van je grootouders, belangrijke historische mensen uit je eigen cultuur .
Soms moet je even buiten het systeem stappen om te zien hoe mensen als een kip zonder kop aan het rennen zijn.
Als je de opvoeding van je kinderen aan anderen overlaat, zullen zij je kinderen zo vormen zoals zij dat willen. In hun voordeel en in jou nadeel. Als er geen alternatief is voor (mode, make-up) ‘ influencers ‘, als er geen tegenkracht is, als er geen onthouding is, zullen ze alleen maar meer terrein blijven winnen.
Wij volwassenen hebben de verantwoordelijkheid. Wij moeten strijden, hen bestrijden.
Istikrarli hayat hakikattir… olum var ve bu bir ruyadir.
We zitten allemaal in dezelfde bus, wie of wat je ook bent..
Turkish style..