Nog 1 dag te gaan en dan toch maar weer een interview, een korte. Abdoel Khoulani is lijsttrekker van Islam Democraten. Een Islamitische partij in Den Haag, die voor veel vraagtekens heeft gezorgd bij de gemiddelde Hagenaar. Vindt u dat ze een kans verdienen of is dit niet zoals politiek bedoeld was? Beoordeelt u maar zelf.
Zijn verhaal:
1. U bent nieuw op de verkiezingslijst van Den Haag. Waarom bent u een nieuwe partij begonnen?
Het huidige politieke spectrum biedt geen identiteit voor veel moslims en aangezien de Islam een belangrijke factor is binnen de Haagse samenleving, vonden wij het tijd dat de Islam een politiek gezicht kreeg.
2. Nooit was Den Haag zo verdeeld. Het eenheidsgevoel is er niet meer. Is het in deze tijd überhaupt wel verstandig om een islamitische partij op te richten?
Juist nu is de tijd ervoor. De bedoeling is juist het eenheidsgevoel weer terug te brengen. Een partij door moslims, maar voor iedereen. Met name bedoeld om eenheid in de samenleving te krijgen.
3. Wat denkt uw partij te kunnen betekenen voor moslims specifiek?
Een stem zijn voor onder andere de Islamitische gemeenschap. Hun belangen vertegenwoordigen en opkomen voor hun behoeften binnen de gemeenteraad.
4. U zegt: "De partij is voor alle Hagenaars, de partij hanteert daarbij wel een religieus kader". Is dat niet tegenstrijdig: Voor iedereen, maar wel met een kader waardoor velen zich uitgesloten zullen voelen?
Het religieus kader behelst juist zaken die iedereen in principe moeten aanspreken. Denk daarbij aan eerlijkheid, inzet, ijverigheid, respect voor elkaar….allemaal zaken die de Islam predikt en door weinigen zullen worden gezien als uitsluiting.
5. Hangjongeren, vroegtijdige schoolverlaters, vandalisme, etc… klinkt u niet onbekend in de oren als het gaat om jongeren, vooral met buitenlandse ouders. Kunt u mij vertellen wat u daar nu werkelijk tegen gaat doen. Dus geen beloftes, maar actiepunten…?
Inventariseren wat hun behoeften zijn. Waarom gedragen ze zich zo? Dit is meetbaar. Daarna een actieplan opstellen om serieus met andere partijen een blijvende oplossing zoeken. Denk daarbij aan betere begeleiding tijdens schoolcarriere, creeëren van stageplaatsen, sport en welzijn effectief uit behoefte van de jongeren aanbieden…..kortom, een serieuze gesprekspartner zijn voor die jongeren en hen ook daadwerkelijk helpen. Immers, wij zijn 1 van hen.
6. Uw partij is niet uniek met een standpunten als: "een economische vooruitgang voor iedereen". Gaat het werkelijk zo slecht en gaat u ook werkelijk voor een vooruitgang voor IEDEREEN zorgen?
Er is nu eenmaal armoede en wij zijn verplicht die armoede te bestrijden. Op zijn minst kunnen we de situatie verbeteren van de allerarmsten en verder zijn we uiteraard afhankelijk van de economische tijden. Als het beter gaat, moet iedereen daarvan profiteren.
7. Voor een op de vijf moslimscholen dreigt een opheffing. Geldt die verhouding ook in Den Haag of denkt u dat die scholen allemaal nog een speciale functie vervullen?
In Den Haag hebben we maar 1 Islamitische school en een onafhankelijk onderzoek heeft uitgewezen dat er minimaal 3 bij kunnen komen. Hier in Den Haag geldt die dreigende sluiting dus niet; sterker nog hier is behoefte aan meer scholen.
8. Wat wordt the main-item voor u de komende vier jaren.
Inzet voor jongeren. Stages, werk, onderwijs, welzijn.
9. Hoe ziet een perfecte Den Haag er uit?
Een Den Haag waar iedereen gelijke kansen heeft ongeacht ras, afkomst, geloof etc. Een Den Haag waar iedereen zichzelf kan zijn en geen oneerlijke verwijten krijgt.
10. U gaat ervoor zorgen dat kiezers thuis opgehaald gaan worden in busjes om op uw partij te stemmen. Is dat niet gewoon het kopen van stemmen?
Nee zeker niet. Onze mensen zijn nou eenmaal helaas niet altijd stembewust en met deze actie willen wij hen stimuleren om in ieder geval te gaan stemmen. Ze hoeven daarbij niet perse op ons te stemmen, maar we willen niet dat hun stemmen verloren gaan.
18 Reacties op "Khoulani aan het woord (Islam Democraten)"
Op zich heb ik geen moeite mee als er politieke partijen op religieuze grondslag met verkiezingen meedoen. Maar waar ik wel bang voor ben is dat als deze partijen (dus ook SGP, GPV en eigenlijk ook CDA) het voor het zeggen zouden krijgen, ze andersdenkenden de religieuze normen en waarden door de “strot” zullen duwen.
Turkije is een sekuliere staat: scheiding van religie en politiek. En daar ben ik dus eigenlijk een groot voorstander van. Toch is ook daar de religie duidelijk aanwezig, maar niet in de politiek.
Ik stem op Islam Democ.
@ Harry
Zijn alle normen en waarden die op dit moment je strot in worden geduwd eigenlijk wat het merendeel van Nederland denkt? Daar is het grondwet op gebaseerd. Het grootste gedeelte in Nederland vindt bijvoorbeeld dat we elkaar niet moeten discrimineren… dan wordt dat door je strot geduwd en moet je het maar slikken.
In zoverre zal ook Islam Democraten dat doen (los van het feit dat dat hun intentie waarschijnlijk niet eens is). Je krijgt wat zetels, het resultaat van het gedeelte dat in je gelooft, dan moet je daar ook mee doen wat je hoort te doen. Als er op je gestemd is omdat mensen vinden dat die partij met de islamitische achtergronden erin moet komen, dan moet die partij ook die achtergronden meenemen in verdere beslissingen.
Ik hoop wel dat ze eindelijk een verstandige presentatie van de moslimgemeenschap kunnen zijn. Veel moslims leggen in Den Haag gaan namelijk hun vertrouwen neerleggen bij deze partij.
@Nordin: Mijn normen en waarden zijn vaak dezelfde als die moslims en christenen hebben. Maar christenen en moslims hebben ook regels, die ik niet graag dwingend opgelegd wil hebben. Ik respecteer die regels, maar wil zelf niet zo leven. Een voorbeeld: voor gereformeerden en nederlands hervormden is de zondag heilig. Hierop mag niet gewerkt worden. Ik heb er geen enkel bezwaar tegen dat zij op zondag naar de kerk gaan en die dag aan God wijden. Ik doe dat niet. Ik moet zelfs vaak werken op zondag. Verder moet / mag iedereen zijn of haar godsdienst belijden die men zelf wenst. Maar doe je dat niet, dan is dat even goed.
@ Harry
en hoezo denk je dat een islamitische partij haar regels wilt opdringen aan andersgelovigen. Ik ben er van overtuigd dat ze geen regels gaan opdwingen aan moslims zelf, laat staan andersgelovigen. Ze komen op voor BELANGEN vanuit een islamitisch perspectief.
Zo’n partij vind ik nou te ver gaan… zelfs het CDA is haar christelijke invloeden kwijt. Waar slaat dit op?
Nou , ik ben blij met deze Partij. Kom maar op voer de Sharia in hier! Dit is wat dit land nodig heeft. Innsallah!!!
*zucht* Jij hebt er ook niets van begrepen zeg
@Nordin: Wat ik probeer te zeggen si dat godsdienst en politiek 2 aparte zaken zijn. Politiek bedrijven doe je voor iedere inwoner, ongeacht geloof, sexe of ras. Ik heb dan ook bezwaar tegen SGP en GPV, want zij praten ook namens en voor een kleine groep streng gelovigen. En daarbij proberen ze binnen hun gemeente zaken toch dwingend voor te schrijven, ook aan niet- of anders-gelovigen. En dat is dus mijn bezwaar.
Hoezo niks begrepen? Weet je hoeveel ik moet doen zodat men niet of ik zeg het maar zoals het is, de blanken, niet denken dat ik een terrorist ben. Sinds die aanslagen denkt elke blanke dat wij terroristen zijn. Veel van mijn blanke genoten zullen zodadelijk reageren dat het niet zo is. Nou dan vraag ik hen diep in hun hart en ziel te kijken en zeggen dat het niet zo is. Waarom kijken zij niet neer op andere blanken, zoals de IRA enz. Ik zat net een stuk te lezen van iemand die zei dat wij allemaal naar Auschwitz moeten om te kijken hoe erg is en dat het niet mag gebeuren. Nou ik zeg dat dat niet is gebeurd, het is gebouwd om kracht bij te zetten en andere mensen te verwarren!!!! Ik zeg erbij dat Hitler een welkome figuur was want nu heeft Europa ondervonden hoe het is om onderdrukt te worden wat zij zelf hebben gedaan met hun kolonien. Trouwen die Engelsman is voor 3 jaar de cel ingeduwd omdat hij beweerde dat de holocaust niet was geweest. Nou vraag ik jullie, ‘WAAR IS DE BEFAAMDE VRIJHEID VAN MENINGSUITING GEBLEVEN”. Gisteren bij Barend en die Dorp gehoord dat zij zich druk maken dat Jemen geen vrijheid van meningsuiting heeft. Nou als ik nu zeg gasJoden dat wordt ik nu waarschijnlijk vervolgd. Waarom mag dat niet!!! Hebben zij , de joden, meer geleden dan andere rassen of mensen!!!!!! Dus het is maar hoe het hier in het Westen uitkomt!!! In feite is het hier een dictatoriale regime!! Kijk maar al die wetten die men nu in NL maakt, je wordt monddood gemaakt. Geen NL is opdonderen terwijl NL het probleem zelf veroorzaakt heeft. Wel de lusten maar geen lasten nemen als je gastarbeiders hierheen haalt. Dus ik zeg dat je een eenduidige wetgeving moet hebben en daar is de Sharia een goede uitkomst. Je weet waar je wel en niet aan moet houden. Voor nog meer voorbeelden kan ik jullie zo geven maar denk over mijn woorden goed na!!
De Islam Democraten kwamen bij mij dus uit de stemwijzer als partij met de meeste overeenkomsten. En over een groot aantal zaken zie ik die overeenkomsten ook wel. Steun voor jongeren, bepaalde normen en waarden. Ik kan daar wel wat mee. Waar ik echter niet iets mee kan is de koppeling van een bepaalde religieuze stroming aan politiek. Of het nu een christelijke, joodse, islamitische of boeddhistische partij is, ik kan daar niet achter staan. Dat betekent voor mij namelijk impliciet dat je aan zendelingenwerk doet. En ik ben er niet op uit om mensen te vertellen wat ze moeten geloven. Er zijn universele normen en waarden, en wat mij betreft mogen die als grondslag voor een politieke partij worden gebruikt. En als grondslag voor wetgeving. En verder mag ieder zijn eigen geloof beleiden zoals hij of zij dat wil.
@ Harry:
“Politiek bedrijven doe je voor iedere inwoner, ongeacht geloof, sexe of ras.”
Daar ga je de fout in. Politiek is er nooit voor iedereen. Dat zal een partij natuurlijk wel vaker zeggen, maar een politieke partij heeft bepaalde gedachtegangen en oplossingen voor problemen vanuit een invalshoek. Dat kan vooruitstrevend zijn, conservatief, gericht op ouderen, rijken, etc… Een politieke partij heeft altijd een identiteit en in dit geval wordt die gevormd door de Islam. Niets mis mee, want vanuit die gedachte zullen zijn proberen maatschappelijke problemen in Den Haag op te lossen.
In Den Haag zijn moslimjongeren een probleem, soms passief soms actief. Zij denken dat beter te begrijpen en kunnen daar op inspelen. Mooi
Zelf woon ik in een wijk waar jongeren de dupe dreigen te worden van mondiale tendensen die doorbeuken in de nederlandse maatschapij. Oplossingen? Moeilijk verhaal volgens mij. Maar als politicus moet je die oplossingen in ieder geval beloven en ze dan ook nog proberen waar te maken. Een gemeenteraad bestaat niet uit een partij, en ookal lijkt het tijdens verkiezingen vaak dat de verschillende partijen elkaars bloed wel kunnen drinken uiteindelijk moeten ze samen werken in een gemeenteraad. Hopelijk kan de haagse gemeenteraad met deze nieuwe aanwinst in de nederlandse politiek ervoor zorgen dat het geen verloren generatie wordt. veel succes met je nieuwe collegas!
Ik hoop dat moslims nu eens eindelijk op moslimpartijen stemmen in plaats van op de PvdA.
De PvdA krijgt veel stemmen van moslim broeders en zusters, maar deze partij houdt geen rekening met het feit dat er al één miljoen moslims zijn in Nederland. Het is simpel stemvee voor deze partijen. Hetzelfde geldt voor al die andere linkse partijen in Nederland, die in feite allemaal atheistisch zijn en eigenlijk alleen maar stemmen willen hebben als moslims op termijn doen en denken zoals zij dat willen.
Geachte mevrouw/meneer,
Ik heb het optreden van uw voorzitter zojuist op televisie gezien. Ik hoop dat ook u naar de televisie heeft gekeken en vooral naar netwerk daarna. In netwerk was dhr. Elian aan het woord die zei, dat iedereen die dit een blijde dag vond, dat geert Wilders zich voor de rechter moet verantwoorden voor zijn uitspraken, zich diep en diep moet schamen. Ja, zelfs in zijn hersenen zit een steekje los. Ik ben het met hem eens.
Zeer triest gebeuren dat een els Lucas dit voor elkaar gekregen heeft. Een rechter moet zich nu uitspreken of iemand zijn mening mag verkondigen of niet. Dit wordt (is nu) een puur juridisch steekspel. De vrijheid van meningsuiting is hiermee teniet gedaan. Maar besef wel dat dit nu ook geldt voor de moslims. Ik zal alles aanwenden om alle moslimgroepen in nederland aan te klagen omdat zij oproepen om mij te vermoorden.
Ik ben blij, zeer blij, dat er iemand zoals geert Wilders is.
Peter Stroex
PS: ik ken een aantal mensen, die gevlucht zijn uit amsterdam om ze geterroriseerd werden door marokkanen.
[i]PS: ik ken een aantal mensen, die gevlucht zijn uit amsterdam om ze geterroriseerd werden door marokkanen. [/i]
Er zijn ook zat voorbeelden op te noemen van allochtonen die geterroriseerd worden door autochtonen.
Prachtig initiatief;
maar zorg ervoor dat het ook in de beste zin verzilvert wordt. Richt je daarom op optimalisatie in professionaliteit en uitstraling.
Wees er zeker van dat je stragisch goed onderbouwd naar buiten treedt en werk aan schoonheidsfoutjes. Taalfouten en ondoordachte concurrantiepraktijken schaden de transparantie en empowerment om mensen ertoe te zetten daadwerkelijk naar de stembus te stappen.
Broaden your horzizon and narrow your focus.