Het is zondag, dus we doen het even rustig aan. Geen zware actualiteiten of politieke uitspraken… nee, we doen het op z’n zondags. Dan ben ik vooral bezig om de afgelopen week af te sluiten (opruimen, check-list afwerken, etc…), de komende week voor te bereiden (planning doornemen, waar moet ik wel niet heen?, etc…) en daarnaast lees ik hier en daar bij. Meestal zijn dat boeken die mij interesseren of af en toe artikelen op internet.
Sinds kort heb ik er een site bij (redelijk uniek in de Nederlandse taal), die ik toch dagelijks even moet bezoeken: Sunni.nl. Hier vind ik informatie over verschillende onderwerpen in de Islam met een invalshoek, waar je ook echt wat aan hebt. Er staan vertaalde artikelen op van bekende geleerden uit de geschiedenis en ook uit de huidige tijd, die vele vragen en vele onnodige discussies beantwoorden.
Ze zijn pas begonnen, dus voorlopig kun je al een aantal artikelen vinden onder de kopjes: Shariah, Sunnah, ‘Aqidah, Fiqh en Tasawwuf. Hou ‘m in de gaten, zou ik zeggen.
www.Sunni.nl
Pssst..
Wij Blijven Hier! is het platform van de Nederlandse moslim. Wij bieden ruimte aan sterk uiteenlopende meningen en standpunten. Want waarom zou je het leven makkelijk maken als het moeilijk kan? Niet alle meningen en standpunten hier komen overeen met de onze. En anders dan je wellicht van ons verwacht, hebben wij ook niet alle wijsheid in pacht. Dus mocht je het ergens niet mee eens zijn, dan horen we het graag!
En, ben jij al Vriend van WBH?Dank voor je bezoek aan Wij Blijven Hier! Wij zijn al meer dan tien jaar hét platform in Vlaanderen en Nederland voor een authentiek moslimgeluid. Dat doen wij (het team van WBH!) met héél véél plezier en geheel op vrijwillige basis, zonder subsidies. Bewust, want we willen dicht blijven bij wie we zijn.
Wil jij samen met ons de onafhankelijkheid die wij hebben bewaren? Te gek. Dat kan door een eenmalige donatie,
maar ook door Vriend van WBH te worden middels een jaarlijkse
donatie. Dan drinken we dat kopje koffie ook samen.
Doe je mee?
Dit delen:
14 Reacties op "Sunni.nl"
Het ziet er uit als een nuttige site mashallah.
Wel jammer dat ze zulke hetzerige polemieken schrijven over onze broeders van de salafiyya.
Ligt het aan mij of kunnen moslims nooit op een normale toon zulke dingen bespreken?
Ik heb er even rondgekeken…. erg interessante site. Zal er vaker op gaan kijken. Thanks!
Munir … Het is ook goed dat de jongeren van sunni.nl jou en mij de nodige infomatie geven over deze nieuwe groep die nieuwe verboden zaken heeft geintroduceerd wat nooit van te voren verboden was. Soms nemen ze de rol van God aan … en dat is link …. Want Islam is al vervolmaakt ….
There we go again..
heb een kijkje genomen op hun verschillende fora niet normaal! hoe ze elkaar en de geleerden aanvallen. naar mijn mening zijn sommigen van deze jongelui zo bezig met de regeltjes die ze zonder juiste begeleiding zowiezo moeilijk kunnen begrijpen dat ze de essentie van de islam helemaal niet hebben begrepen en hun harten zwart en gesloten zijn.
Huh? volgens mij hebben ze veel respect voor geleerden juist, althans… dat maak ik op uit de discussies die in het ‘al ulema’ gedeelte worden gestart door voornamelijk de medewerkers van Sunni.nl (voor zover ik dat nu kan aantonen).
Maar daarnaast zijn het vooral de artikelen op sunni.nl die me boeien.
# Ihsan
Inderdaad, helemaal mee eens…
Heb ook eens rondgekeken, en ik vind deze site gewoon eng. Lees bijvoorbeeld Regeren met de Islamitische Wet en hoe daarin over ongelovigen en afvalligen wordt gesproken. Ik zal branden in de hel! Dit soort sites maakt mij alleen maar skeptischer of de islam wel past in Nederland en op basis van wat ik hier lees moet ik Wilders haast wel gelijk geven als hij zegt dat de islam gevaarlijk is.
Wat ik jammer vind is dat deze groep al begint met een fitna , ze spreken over Islaam maar gebruiken Sunni als vlag , dus de hele Shia gemeenschap telt niet mee ? dat terwijl het grootste gedeelte van Ahl ul Turuq/Tassawuf zich niet bezig houd met die oude familie-ruzie. Met uitzondering van de Naqsiabandia ben ik in elke Tariqa zowel Sunni als Shia tegengekomen ..
Ik vond de site juist goed. Ze vallen de geleerden niet aan zoals anderen dat meestal wel doen vondt ik.
Ik vondt Islamleer.nl ook een goeie website en ben er wel wat vaker laatste tijd.
Raad het wel aan om er een kijkje te nemen. Ik kreeg ook te horen dat Islamleer.nl en Sunni.nl Forums in gesprek zijn en dat ze samen willen werken.
link: http://islamleer.informe.com/viewtopic.php?p=2790#2790
Daar heeft de Admin het zelf gezet. Ik ben benieuwt hoe de nieuwe Forum er dan uit gaat zien.
Ik heb de site ook eens bekeken en vond sommige zaken nogal schokkend. T.a.v. bijvoorbeeld Christenen die geboren zijn nadat Mohammed geleeft zou hebben dat hun hel en verdoemenis wacht, als zij zich niet tot de islam bekeren?
Hoe kan men zo iets stellen? Jezus (die op deze site een mythe wordt genoemd, bevestigd mijn gedachten dat moslims Jezus helemaal niet z’o hoog hebben zitten en hem zeker niet zien als profeet, laat staan als Gods zoon. Oordeelt niet, omdat gij niet onder het oordeel valle, of de maat waarmede gij meet zult gij gemeten worden. Dat is andere koek dan als jij geen moslim bent hel en verdoemenis zullen u wachten.
En ook zaken zoals menstruatie en hoe jij perse een gebed wilt verrichten ik geloof niet dat dit soort wetjes van God komt. God ziet het hart aan. Het gaat erom dat je een goed mens, met goede deugden, wordt die goed doet en bijvoorbeeld kan vergeven en vergeten. Dat is belangrijk voor God en daarmee wil hij je helpen en dan maakt het voor God niet uit hoe jij bid, of dat nu tijdens je werk, op school of in bed of in de auto is.
aan #11 misterjoop
Inderdaad. Wij leven op de aarde, een tamelijk kleine planeet die met een aantal andere planeten om de zon draait. De zon, vele malen groter dan de aarde, op enorme afstand daarvan, is een middelgroot ster. Daarvan zijn er ongeveer 200.000.000.000 in wat we ons melkwegstelsel noemen. Van zulke melkwegstelsels zijn er ook weer 200.000.000.000. De ruimte waar dit zich in afspeelt is zo groot dat we ons dat niet kunnen voorstellen. De God die alles heeft geschapen en het nog steeds beheert zou tijd en zin hebben om zich bezig te houden met de vraag of daar beneden op dat stofdeeltje aarde de mensen vier of vijf keer per dag bidden, of ze af en toe toch stiekem varkensvlees eten, enzovoort. Ik kan het niet geloven.
Graag wil ik op enkele reacties reageren die ik voor een gedeelte heb doorgenomen. Het gaat om het stukje van misterjoop.
Wat is u bewijsvoering dat die mensen naar de hel gaan? Ooit gehoord over een Hanif? Indien niet dat wil ik het u in vrede (zonder aan te willen vallen) vertellen. Hanif betekend oprecht. Deze personen zijn personen die hebben geleeft in een periode waar geen profeten aanwezig waren en ook geen boodschap van een profeet (o.a de torah, zaboer, etc). Indien deze personen oprecht hebben geleeft worden ze beloont met de hemel (amien). Indien ze hebben geleeft in kwade en haat wordt ze bestraft met de hel.
We kunnen geen conclusies trekken dat de Islam de ware is of niet op basis van pragmatica (ik ben geen goeie persoon dus ik ga naar hel? nou dan is de Islam niets voor mij als voorbeeld. Of juist andersom natuurlijk).
Voor Yusuf. Inderdaad was er een gesprek tussen Islamleer.nl en Sunni.nl Publications. Helaas zijn we het met enkele ideeën niet eens waardoor er geen contract wordt gesloten onderling. Het gaat dan ook een beetje om de Fundament en concepten. Fundament en concepten zijn voor minder dan 50% met elkaar eens (buiten de Tawheed). Het heeft meer met de ‘een vast ritueel om iets te heiligen’ te maken.
En ow ja, de site is voor Islamleer.nl en geen islamleer.informe.
Hopelijk heb ik jullie netjes kunnen uitleggen. Moge de schepper (swt) de oprechten belonen als in het wereldse als het hiernamaalse leven.
Islamleer.nl
hallo mensen…
Ik heb een groot probleem en weet niet waar ik naar toe kan gaan met mijn vraag? Dus wie van jullie weet veel van de islam en kan mij helpen??? Heb dringend hulp nodig!!
Dus ik hoor graag van iemand een reactie??
Groetjes